
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi291 kcalFedt25 gSukker0,2 gProtein13 g
| Energi | 1.207 kJ / 291 kcal |
|---|---|
| Fedt | 25 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 9,5 g |
| Kulhydrat | 3,6 g |
| - heraf sukkerarter | 0,2 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 2,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 77,2%
- Kulhydrat
- 4,9%
- Protein
- 17,8%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Grisekød (67%), vand, spæk, SOJAPROTEIN, kartoffelstivelse, ærtemel, salt, svær, løg, stabilisator (E 451), krydderier, hydrolyseret SOJAPROTEIN, druesukker, krydderiekstrakter, antioxidant (E 301), konserveringsmiddel (E 250), farve (E 120,E 160b(ii)), lammetarm.
Allergener
Soya
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- HOTDOG PØLSER · REMA 1000375 g20,00 kr53,33 kr/kg
- Hotdogpølser · Nemlig6 stk24,95 kr4,16 kr/stk
- Hotdogpølser 67% kød · Bilka375 g28,95 kr77,20 kr/kg
- Hotdogpølser 67% kød · Føtex375 g28,95 kr77,20 kr/kg
- Hotdogpølser, Steff Houlberg · Wolt Market375 g29,00 kr77,33 kr/kg
- HOTDOG PØLSER · REMA 1000375 g29,95 kr79,87 kr/kg
- Steff Hotdog Pølser 375 G · Spar375 g35,95 kr95,87 kr/kg
- Steff-h Hotdog Pølser · Min Købmand375 g36,95 kr98,53 kr/kg
- Steff Hotdog Pølser 375 G · MENY375 g37,95 kr101,20 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Hotdogpølser 80% kød · Føtex330 g20,00 kr60,61 kr/kg
- Hotdogpølser 78% kød · Bilka500 g25,00 kr50,00 kr/kg
- Hotdogpølser 78% kød · Føtex500 g27,95 kr55,90 kr/kg
- Hotdogpølser 80% kød · Netto385 g29,00 kr75,32 kr/kg
- Hotdogpølser 80% kød · Bilka330 g32,95 kr99,85 kr/kg
- Pølsehornspølser · Nemlig10 stk33,23 kr3,32 kr/stk
- Hotdog-pølser, Langelænder · Wolt Market330 g36,95 kr111,97 kr/kg
- STEFF HOULBERG HOTDOG PØLSER · 365discount800 g45,00 kr56,25 kr/kg
- Gøl Hotdog Pølser · MENY440 g49,95 kr113,52 kr/kg
- Gøl Hotdog Pølser · Spar440 g49,95 kr113,52 kr/kg
- Gøl Hotdog Pølser · Min Købmand440 g50,95 kr115,80 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Steff-h Hotdog Pølser hos Min Købmand koster 36.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 153 dage. Gennemsnitsprisen for Steff-h Hotdog Pølser hos Min Købmand er 32.45 kr og varierer fra 19.00 kr til 36.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 153 dage har Goma registreret prisdata for Steff-h Hotdog Pølser hos Min Købmand i 148 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 148 prisregistreringer har Steff-h Hotdog Pølser været markeret som tilbud 41 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 28% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 153 dage kan vi se følgende mønstre: Steff-h Hotdog Pølser har været på tilbud hos Min Købmand i maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Der går typisk 28 dage mellem hver tilbudsperiode. Steff-h Hotdog Pølser er ofte på tilbud (28% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 8 dage siden varen sidst var på tilbud hos Min Købmand, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.