
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi225 kcalFedt21 gSukker4,3 gProtein5,4 g
| Energi | 932 kJ / 225 kcal |
|---|---|
| Fedt | 21 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 14 g |
| Kulhydrat | 4,3 g |
| - heraf sukkerarter | 4,3 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 5,4 g |
| Salt | 0,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 83%
- Kulhydrat
- 7,6%
- Protein
- 9,5%
IngredienserVis mereVis mindre
MÆLK , FLØDE , valleprodukt ( MÆLK ), Salt, Stabilisator(E410), Syre (Citronsyre), Bakteriekultur.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- ORIGINAL · REMA 1000200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Philadelphia naturel · Nemlig200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Philadel. Flødeost Classic · Spar200 g28,00 kr140,00 kr/kg
- Philadel. Flødeost Classic · MENY200 g28,95 kr144,75 kr/kg
- Philadelphia original · Wolt Market200 g28,95 kr144,75 kr/kg
- Philadelphia naturel · Nemlig175 g29,50 kr168,57 kr/kg
- Philadelphia Classic · Min Købmand200 g29,95 kr149,75 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Flødeost m. revet peberrod · Bilka125 g8,95 kr71,60 kr/kg
- Flødeost 21% fedt · Netto200 g9,95 kr49,75 kr/kg
- COOP FLØDEOST NATURAL 200 G · 365discount200 g10,00 kr50,00 kr/kg
- COOP FLØDEOST LØG OG PEBERFRUGT 200 G · 365discount200 g10,00 kr50,00 kr/kg
- Flødeøst Pikant, Buko · Løvbjerg150 g10,00 kr66,67 kr/kg
- Flødeost Naturel øko. Buko · Løvbjerg150 g10,00 kr66,67 kr/kg
- Smøreost m. peberrod 9,4 % fedt · Føtex175 g11,00 kr62,86 kr/kg
- Smøreost m. grillet peberfrugt 9% fedt · Føtex175 g11,00 kr62,86 kr/kg
- Flødeost m. syltede chili · Føtex125 g14,95 kr119,60 kr/kg
- Flødeost m. rød pesto · Føtex125 g14,95 kr119,60 kr/kg
- FLØDEOST · REMA 1000150 g15,50 kr103,33 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og urter · Bilka90 g15,95 kr177,22 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og urter · Føtex90 g15,95 kr177,22 kr/kg
- Flødeost naturel 33% fedt · Bilka150 g17,95 kr119,67 kr/kg
- Smøreost natural 4% fedt · Bilka200 g18,95 kr94,75 kr/kg
- Smøreost m. peberrod 9,4 % fedt · Bilka175 g20,00 kr114,29 kr/kg
- Smøreost m. västerbottensost 20% fedt · Bilka150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Smøreost m. grillet peberfrugt 9% fedt · Bilka175 g20,00 kr114,29 kr/kg
- Flødeost m. lime og kokos 27% · Bilka125 g23,50 kr188,00 kr/kg
- Flødeost m. trøffel og havsalt · Bilka150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Flødeost m. trøffel og havsalt · Føtex150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Champignonost · Nemlig200 g29,50 kr147,50 kr/kg
- Smøreost m. trøffel · Nemlig150 g31,95 kr213,00 kr/kg
- Saint Agur Creme · MENY150 g38,95 kr259,67 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
ORIGINAL hos REMA 1000 koster 14.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 613 dage. Gennemsnitsprisen for ORIGINAL hos REMA 1000 er 23.57 kr og varierer fra 14.00 kr til 28.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 613 dage har Goma registreret prisdata for ORIGINAL hos REMA 1000 i 578 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har ORIGINAL været markeret som tilbud 44 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 12% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 613 dage kan vi se følgende mønstre: ORIGINAL har været på tilbud hos REMA 1000 i januar, marts, maj, juli, september, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 48 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 5 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.