Føtex
Boursin
Flødeost m. trøffel og havsalt
150 g
166,33 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 150 gVis mereVis mindreEnergi391 kcalFedt38,5 gSukker2,5 gProtein8,5 g
| Energi | 1.613 kJ / 391 kcal |
|---|---|
| Fedt | 38,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 25,5 g |
| Kulhydrat | 3 g |
| - heraf sukkerarter | 2,5 g |
| Protein | 8,5 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 88,3%
- Kulhydrat
- 3,1%
- Protein
- 8,7%
IngredienserVis mereVis mindre
pastöriserad mjölk/pasteruriseret mælk, grädde/fløde, tryffelsalt/ trøffelsalt (salt, svart sommartuffel/ sommer trøffel, naturliga smaktillsatser/naturlige smagsstoffer), svamp, pepparkorn/ peberkorn, naturliga aromer/naturlige smagsstoffer, konserveringsmedel/konserveringsmiddel (kaliumsorbat), mjölksyrejäst/mælkesyrebakterier. Kan innehålla spår av nötter/Kan indeholde spor af nødder.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Flødeost m. trøffel og havsalt · Føtex150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Flødeost m. trøffel og havsalt · Bilka150 g24,95 kr166,33 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Flødeost m. revet peberrod · Bilka125 g8,95 kr71,60 kr/kg
- Flødeost 21% fedt · Netto200 g9,95 kr49,75 kr/kg
- COOP FLØDEOST NATURAL 200 G · 365discount200 g10,00 kr50,00 kr/kg
- COOP FLØDEOST LØG OG PEBERFRUGT 200 G · 365discount200 g10,00 kr50,00 kr/kg
- Flødeøst Pikant, Buko · Løvbjerg150 g10,00 kr66,67 kr/kg
- Flødeost Naturel øko. Buko · Løvbjerg150 g10,00 kr66,67 kr/kg
- Smøreost m. peberrod 9,4 % fedt · Føtex175 g11,00 kr62,86 kr/kg
- Smøreost m. grillet peberfrugt 9% fedt · Føtex175 g11,00 kr62,86 kr/kg
- ORIGINAL · REMA 1000200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Flødeost m. syltede chili · Føtex125 g14,95 kr119,60 kr/kg
- Flødeost m. rød pesto · Føtex125 g14,95 kr119,60 kr/kg
- FLØDEOST · REMA 1000150 g15,50 kr103,33 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og urter · Bilka90 g15,95 kr177,22 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og urter · Føtex90 g15,95 kr177,22 kr/kg
- Flødeost naturel 33% fedt · Bilka150 g17,95 kr119,67 kr/kg
- Smøreost natural 4% fedt · Bilka200 g18,95 kr94,75 kr/kg
- Smøreost m. peberrod 9,4 % fedt · Bilka175 g20,00 kr114,29 kr/kg
- Smøreost m. västerbottensost 20% fedt · Bilka150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Smøreost m. grillet peberfrugt 9% fedt · Bilka175 g20,00 kr114,29 kr/kg
- Flødeost m. lime og kokos 27% · Bilka125 g23,50 kr188,00 kr/kg
- Champignonost · Nemlig200 g29,50 kr147,50 kr/kg
- Smøreost m. trøffel · Nemlig150 g31,95 kr213,00 kr/kg
- Saint Agur Creme · MENY150 g38,95 kr259,67 kr/kg
- Cremier de Delice (cremeost) · Nemlig200 g80,95 kr404,75 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Flødeost m. trøffel og havsalt hos Føtex koster 24.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 23. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 435 dage. Gennemsnitsprisen for Flødeost m. trøffel og havsalt hos Føtex er 28.34 kr og varierer fra 18.00 kr til 30.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 435 dage har Goma registreret prisdata for Flødeost m. trøffel og havsalt hos Føtex i 427 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Flødeost m. trøffel og havsalt aldrig været markeret som tilbud hos Føtex.
Flødeost m. trøffel og havsalt kan købes hos Føtex til 25 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 25 alternativer tilgængelige på tværs af 8 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.