Føtex
Philadelphia
Smøreost m. grillet peberfrugt 9% fedt
175 g
Tilbuddet udløber torsdag
62,86 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi135 kcalFedt9,2 gSukker5,3 gProtein6,6 g
| Energi | 563 kJ / 135 kcal |
|---|---|
| Fedt | 9,2 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 6 g |
| Kulhydrat | 5,9 g |
| - heraf sukkerarter | 5,3 g |
| Kostfibre | 0,7 g |
| Protein | 6,6 g |
| Salt | 1,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 62,3%
- Kulhydrat
- 17,8%
- Protein
- 19,9%
IngredienserVis mereVis mindre
MÆLK, valleprodukt (MJÖLK), kogt peberfrugt (9%), FLØDE, grillet peberfrugt (1.5%), salt, løg, stabilisatorer (johannesbrødkernemel, carrageenan), socker, hvidløg, modificerad stivelse, stivelse, olivenolie, aromaer, peber, syre (citronsyra), hydroliserat vegetabillskt protein.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Smøreost m. grillet peberfrugt 9% fedt · Føtex175 g11,00 kr62,86 kr/kg
- Smøreost m. grillet peberfrugt 9% fedt · Bilka175 g20,00 kr114,29 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Flødeost m. revet peberrod · Bilka125 g8,95 kr71,60 kr/kg
- Flødeost 21% fedt · Netto200 g9,95 kr49,75 kr/kg
- COOP FLØDEOST NATURAL 200 G · 365discount200 g10,00 kr50,00 kr/kg
- COOP FLØDEOST LØG OG PEBERFRUGT 200 G · 365discount200 g10,00 kr50,00 kr/kg
- Flødeøst Pikant, Buko · Løvbjerg150 g10,00 kr66,67 kr/kg
- Flødeost Naturel øko. Buko · Løvbjerg150 g10,00 kr66,67 kr/kg
- Smøreost m. peberrod 9,4 % fedt · Føtex175 g11,00 kr62,86 kr/kg
- ORIGINAL · REMA 1000200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Flødeost m. syltede chili · Føtex125 g14,95 kr119,60 kr/kg
- Flødeost m. rød pesto · Føtex125 g14,95 kr119,60 kr/kg
- FLØDEOST · REMA 1000150 g15,50 kr103,33 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og urter · Bilka90 g15,95 kr177,22 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og urter · Føtex90 g15,95 kr177,22 kr/kg
- Flødeost naturel 33% fedt · Bilka150 g17,95 kr119,67 kr/kg
- Smøreost natural 4% fedt · Bilka200 g18,95 kr94,75 kr/kg
- Smøreost m. peberrod 9,4 % fedt · Bilka175 g20,00 kr114,29 kr/kg
- Smøreost m. västerbottensost 20% fedt · Bilka150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Flødeost m. lime og kokos 27% · Bilka125 g23,50 kr188,00 kr/kg
- Flødeost m. trøffel og havsalt · Bilka150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Flødeost m. trøffel og havsalt · Føtex150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Champignonost · Nemlig200 g29,50 kr147,50 kr/kg
- Smøreost m. trøffel · Nemlig150 g31,95 kr213,00 kr/kg
- Saint Agur Creme · MENY150 g38,95 kr259,67 kr/kg
- Cremier de Delice (cremeost) · Nemlig200 g80,95 kr404,75 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Smøreost m. grillet peberfrugt 9% fedt hos Føtex koster typisk 27.95 kr, men er lige nu på tilbud til 11.00 kr, hvilket giver en besparelse på 61%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Smøreost m. grillet peberfrugt 9% fedt hos Føtex er 21.39 kr og varierer fra 11.00 kr til 29.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Smøreost m. grillet peberfrugt 9% fedt hos Føtex i 515 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Smøreost m. grillet peberfrugt 9% fedt været markeret som tilbud 109 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 30% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Smøreost m. grillet peberfrugt 9% fedt har været på tilbud hos Føtex i februar, marts, april, maj, juni, august, september, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 6 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 25 dage mellem hver tilbudsperiode. Smøreost m. grillet peberfrugt 9% fedt er ofte på tilbud (30% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.