Bilka
Barrit Mejeri
Flødeost m. revet peberrod
125 g
Tilbuddet udløber 15 oktober
71,60 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi239 kcalFedt20,4 gSukker5,5 gProtein7 g
| Energi | 1.003 kJ / 239 kcal |
|---|---|
| Fedt | 20,4 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 16,5 g |
| Kulhydrat | 6,1 g |
| - heraf sukkerarter | 5,5 g |
| Protein | 7 g |
| Salt | 0,9 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 77,8%
- Kulhydrat
- 10,3%
- Protein
- 11,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Flødeost (MÆLK, FLØDE, kultur, sall, stabilisator,(E410+E412)). Syltede agurker 2,9%, sukker, peberrod (1,9% tern/pulver), Paprika. Allergener: MÆLK
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Flødeost m. revet peberrod · Bilka125 g8,95 kr71,60 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Flødeost 21% fedt · Netto200 g9,95 kr49,75 kr/kg
- COOP FLØDEOST NATURAL 200 G · 365discount200 g10,00 kr50,00 kr/kg
- COOP FLØDEOST LØG OG PEBERFRUGT 200 G · 365discount200 g10,00 kr50,00 kr/kg
- Flødeøst Pikant, Buko · Løvbjerg150 g10,00 kr66,67 kr/kg
- Flødeost Naturel øko. Buko · Løvbjerg150 g10,00 kr66,67 kr/kg
- Smøreost m. peberrod 9,4 % fedt · Føtex175 g11,00 kr62,86 kr/kg
- Smøreost m. grillet peberfrugt 9% fedt · Føtex175 g11,00 kr62,86 kr/kg
- ORIGINAL · REMA 1000200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Flødeost m. syltede chili · Føtex125 g14,95 kr119,60 kr/kg
- Flødeost m. rød pesto · Føtex125 g14,95 kr119,60 kr/kg
- FLØDEOST · REMA 1000150 g15,50 kr103,33 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og urter · Bilka90 g15,95 kr177,22 kr/kg
- Flødeost m. hvidløg og urter · Føtex90 g15,95 kr177,22 kr/kg
- Flødeost naturel 33% fedt · Bilka150 g17,95 kr119,67 kr/kg
- Smøreost natural 4% fedt · Bilka200 g18,95 kr94,75 kr/kg
- Smøreost m. peberrod 9,4 % fedt · Bilka175 g20,00 kr114,29 kr/kg
- Smøreost m. västerbottensost 20% fedt · Bilka150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Smøreost m. grillet peberfrugt 9% fedt · Bilka175 g20,00 kr114,29 kr/kg
- Flødeost m. lime og kokos 27% · Bilka125 g23,50 kr188,00 kr/kg
- Flødeost m. trøffel og havsalt · Bilka150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Flødeost m. trøffel og havsalt · Føtex150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Champignonost · Nemlig200 g29,50 kr147,50 kr/kg
- Smøreost m. trøffel · Nemlig150 g31,95 kr213,00 kr/kg
- Saint Agur Creme · MENY150 g38,95 kr259,67 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Flødeost m. revet peberrod hos Bilka koster typisk 14.95 kr, men er lige nu på tilbud til 8.95 kr, hvilket giver en besparelse på 40%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 1. oktober 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 18. august 2026, hvilket dækker over en periode på 322 dage. Gennemsnitsprisen for Flødeost m. revet peberrod hos Bilka er 14.60 kr og varierer fra 8.95 kr til 14.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 322 dage har Goma registreret prisdata for Flødeost m. revet peberrod hos Bilka i 322 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 322 prisregistreringer har Flødeost m. revet peberrod været markeret som tilbud 14 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 4% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 322 dage kan vi se følgende mønstre: Flødeost m. revet peberrod har været på tilbud hos Bilka i marts, april og august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 44 dage og forventes at slutte om 18 dage (mandag). Der går typisk 139 dage mellem hver tilbudsperiode. Flødeost m. revet peberrod er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare.