
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi260 kcalFedt6,9 gSukker2,4 gProtein15 g
| Energi | 1.089 kJ / 260 kcal |
|---|---|
| Fedt | 6,9 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,9 g |
| Kulhydrat | 30 g |
| - heraf sukkerarter | 2,4 g |
| Kostfibre | 7,1 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 25,7%
- Kulhydrat
- 49,6%
- Protein
- 24,8%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, FULDKORNSHVEDEMEL^ 21 %, HVEDEGLUTEN , BYGGRYN^ 9 %, RUGGRYN^ 7 %, solsikkekerner 5 %, hørfrø 3 %, chiafrø 3 %, fermenteret HVEDEMEL , DURUMHVEDEMEL 2 %, tørret surdej ( HVEDEMEL , surdejskultur), solsikkekernemel (affedtet), salt tilsat jod, sukker, HVEDEMEL , tørgær, BYGMALTEKSTRAKT , fermenteret hestebønnemel ( HVEDE , RUG , BYG , HAVRE ), rapsolie, eddike, majsstivelse, fortykningsmidler (E412), vegetabilske emulgatorer (E471, E472e), rugmel^ , syre (E270), dextrose, melbehandlingsmidler (enzymer ( HVEDE ) , E300). Drys: BYGGRYN^ og DURUMHVEDEMEL . ^Fuldkorn.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- CAFE SANDWICH · REMA 1000380 g22,50 kr59,21 kr/kg
- Protein sandwichbrød · Netto380 g22,95 kr60,39 kr/kg
- Protein sandwichbrød · Bilka380 g23,95 kr63,03 kr/kg
- Protein sandwichbrød · Føtex380 g24,95 kr65,66 kr/kg
- Protein Cafä Sandwich · MENY380 g26,95 kr70,92 kr/kg
- Protein Café Sandwich, Kohberg · Wolt Market380 g26,95 kr70,92 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- KOHBERG Grov cafésandwich · Lidl400 g12,00 kr30,00 kr/kg
- Kohberg Surdejscafésandwich · Lidl400 g12,00 kr30,00 kr/kg
- Rug café sandwich · Nemlig4 stk19,16 kr4,79 kr/stk
- KOHBERG RUG CAFÉ SANDWICH 400 G 4 STK · 365discount4 stk20,00 kr5,00 kr/stk
- Protein Café Sandwichbrød · Nemlig4 stk20,20 kr5,05 kr/stk
- Surdej café sandwich · Nemlig4 stk20,20 kr5,05 kr/stk
- Dg Grainy Sandwich 4stk · MENY4 stk25,95 kr6,49 kr/stk
- Surdej Cafe Sandwich 4 Stk · MENY400 g25,95 kr64,88 kr/kg
- Rug Cafe Sandwich 4stk · MENY4 stk25,95 kr6,49 kr/stk
- Rug Cafe Sandwich 4stk · Spar400 g25,95 kr64,88 kr/kg
- Surdej Cafe Sandwich 4stk · Min Købmand400 g26,50 kr66,25 kr/kg
- Surdej Café Sandwich 4 stk., Kohberg · Wolt Market400 g29,50 kr73,75 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
CAFE SANDWICH hos REMA 1000 koster 22.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 613 dage. Gennemsnitsprisen for CAFE SANDWICH hos REMA 1000 er 19.68 kr og varierer fra 9.00 kr til 22.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 613 dage har Goma registreret prisdata for CAFE SANDWICH hos REMA 1000 i 579 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har CAFE SANDWICH været markeret som tilbud 88 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 24% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 613 dage kan vi se følgende mønstre: CAFE SANDWICH har været på tilbud hos REMA 1000 i januar, februar, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 22 dage mellem hver tilbudsperiode. CAFE SANDWICH er ofte på tilbud (24% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 19 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000.