
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi260 kcalFedt6,9 gSukker2,4 gProtein15 g
| Energi | 1.089 kJ / 260 kcal |
|---|---|
| Fedt | 6,9 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,9 g |
| Kulhydrat | 30 g |
| - heraf sukkerarter | 2,4 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 25,7%
- Kulhydrat
- 49,6%
- Protein
- 24,8%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, FULDKORNSHVEDEMEL^ 21 %, HVEDEGLUTEN, BYGGRYN^ 9 %, RUGGRYN^ 7 %, solsikkekerner 5 %, hørfrø 3 %, chiafrø 2 %, fermenteret HVEDEMEL, DURUMHVEDEMEL, tørret surdej (HVEDEMEL, surdejskultur), solsikkekernemel (affedtet), salt tilsat jod, sukker, RUGSUR (eddike, vand, BYGMALTEKSTRAKT, RUGMEL^ 9 %, syre (E270)), tørgær, BYGMALTEKSTRAKT, rapsolie, HVEDEMEL, modificeret majsstivelse, stabilisatorer (E412), vegetabilske emulgatorer (E471, E472e), dextrose, melbehandlingsmidler (enzymer (HVEDE), E300). Drys: BYGGRYN^ og DURUMHVEDEMEL. ^Fuldkorn. Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Glutenholdigt korn, UW, NR, GB
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- CAFE SANDWICH · REMA 1000380 g22,50 kr59,21 kr/kg
- Protein sandwichbrød · Netto380 g22,95 kr60,39 kr/kg
- Protein sandwichbrød · Bilka380 g23,95 kr63,03 kr/kg
- Protein sandwichbrød · Føtex380 g24,95 kr65,66 kr/kg
- Protein Cafä Sandwich · MENY380 g26,95 kr70,92 kr/kg
- Protein Café Sandwich, Kohberg · Wolt Market380 g26,95 kr70,92 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- KOHBERG Grov cafésandwich · Lidl400 g12,00 kr30,00 kr/kg
- Kohberg Surdejscafésandwich · Lidl400 g12,00 kr30,00 kr/kg
- Rug café sandwich · Nemlig4 stk19,16 kr4,79 kr/stk
- KOHBERG RUG CAFÉ SANDWICH 400 G 4 STK · 365discount4 stk20,00 kr5,00 kr/stk
- Protein Café Sandwichbrød · Nemlig4 stk20,20 kr5,05 kr/stk
- Surdej café sandwich · Nemlig4 stk20,20 kr5,05 kr/stk
- Dg Grainy Sandwich 4stk · MENY4 stk25,95 kr6,49 kr/stk
- Surdej Cafe Sandwich 4 Stk · MENY400 g25,95 kr64,88 kr/kg
- Rug Cafe Sandwich 4stk · MENY4 stk25,95 kr6,49 kr/stk
- Rug Cafe Sandwich 4stk · Spar400 g25,95 kr64,88 kr/kg
- Surdej Cafe Sandwich 4stk · Min Købmand400 g26,50 kr66,25 kr/kg
- Surdej Café Sandwich 4 stk., Kohberg · Wolt Market400 g29,50 kr73,75 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Protein Cafä Sandwich hos MENY koster 26.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 458 dage. Gennemsnitsprisen for Protein Cafä Sandwich hos MENY er 22.88 kr og varierer fra 14.00 kr til 29.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 458 dage har Goma registreret prisdata for Protein Cafä Sandwich hos MENY i 410 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 90% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Protein Cafä Sandwich været markeret som tilbud 85 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 23% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 458 dage kan vi se følgende mønstre: Protein Cafä Sandwich har været på tilbud hos MENY i januar, februar, marts, maj, juni, juli, august, september, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 28 dage mellem hver tilbudsperiode. Protein Cafä Sandwich er ofte på tilbud (23% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 7 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.