Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi49 kcalFedt0 gSukker12 gProtein0 g
| Energi | 204 kJ / 49 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 12 g |
| - heraf sukkerarter | 12 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
vand, sukker, druesukker (4%), syre (E330), kuldioxid, salt, koffein (0,03%), konserveringsmidler (E202, E211), surhedsregulerende midler (E339, E500, E331, E501), saflorkoncentrat, citronkoncentrat, aroma (bl.a. quinin), vitaminer (pantothensyre, vitamin B6, biotin, vitamin B12)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Energidrik · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Booster Original Pet · Min Købmand50 cl10,00 kr20,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Energidrik original 0,5 l, Faxe Kondi Booster · Wolt Market500 ml16,00 kr32,00 kr/liter
- Booster Original Pet · MENY50 cl17,00 kr34,00 kr/liter
- Booster Original Zero Pet · MENY50 cl17,00 kr34,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l21,25 kr42,50 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l21,25 kr42,50 kr/liter
- Energidrik · Bilka0.5 l22,25 kr44,50 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l22,25 kr44,50 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- ENERGY ORIGINAL · 365discount50 cl3,65 kr7,30 kr/liter
- X-RAY LEMON/LIME ZERO 50 CL DS · 365discount50 cl3,65 kr7,30 kr/liter
- X-RAY SPORTSSMAG 50 CL DS · 365discount50 cl3,65 kr7,30 kr/liter
- ONE ENERGY · REMA 100025 cl4,00 kr16,00 kr/liter
- ONE ENERGY · REMA 100025 cl4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Bilka0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik · Netto0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Netto0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Føtex0.25 l4,40 kr17,60 kr/liter
- Energidrik · Bilka0.25 l4,50 kr18,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.25 l4,50 kr18,00 kr/liter
- Energidrik, X-ray · Løvbjerg50 cl4,99 kr9,98 kr/liter
- X-Ray Energi Sportssmag · Løvbjerg50 cl4,99 kr9,98 kr/liter
- Energidrik m. colasmag · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. appelsin og lime-smag · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. lemon-lime · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. lemon-lime · Føtex0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- ONE GUAVA · REMA 100050 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Blue Breeze · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Silver Mist U/S · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Yellow Twist U/S · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Green Flash · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Blue Breeze · Spar50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Energidrik hos Bilka koster 22.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 9. september 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 387 dage. Gennemsnitsprisen for Energidrik hos Bilka er 17.44 kr og varierer fra 15.00 kr til 22.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 387 dage har Goma registreret prisdata for Energidrik hos Bilka i 387 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Energidrik aldrig været markeret som tilbud hos Bilka.
Energidrik kan købes hos Bilka til 22 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 393 alternativer tilgængelige på tværs af 14 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.