Føtex
Faxe Kondi
Energidrik
0.5 l
42,50 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi46 kcalFedt0 gSukker11 gProtein0 g
| Energi | 194 kJ / 46 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 11 g |
| - heraf sukkerarter | 11 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
vand, sukker, druesukker (2%), syre (E330), kuldioxid, taurin (0,4%), surhedsregulerende midler (E331, E504), konserveringsmidler (E202, E211), aroma, farvestof (E150a, E101) ), koffein (0,03%), inositol, vitaminer (niacin, pantothensyre, vitamin B6, vitamin B12)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Energidrik · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik · Netto0.5 l6,00 kr12,00 kr/liter
- Energidrik · Bilka0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- Energidrik · Bilka0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- FAXE KONDI BOOSTER ORIGINAL · Brugsen50 cl10,00 kr20,00 kr/liter
- FAXE KONDI BOOSTER SORT · Brugsen50 cl10,00 kr20,00 kr/liter
- Faxe Kondi Booster · Min Købmand50 cl10,00 kr20,00 kr/liter
- Faxe Kondi Booster Sort · Min Købmand50 cl10,00 kr20,00 kr/liter
- Booster Original Pet · Min Købmand50 cl10,00 kr20,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Energidrik, Faxe Kondi Booster · Wolt Market500 ml14,00 kr28,00 kr/liter
- Energidrik original 0,5 l, Faxe Kondi Booster · Wolt Market500 ml16,00 kr32,00 kr/liter
- Faxe Kondi Booster 50 Cl · MENY50 cl17,00 kr34,00 kr/liter
- Faxe Kondi Booster Sort · MENY50 cl17,00 kr34,00 kr/liter
- Booster Original Pet · MENY50 cl17,00 kr34,00 kr/liter
- Booster Original Zero Pet · MENY50 cl17,00 kr34,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l21,25 kr42,50 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l21,25 kr42,50 kr/liter
- Faxe Kondi Booster 50 Cl · Spar50 cl21,95 kr43,90 kr/liter
- Faxe Kondi Booster Sort · Spar50 cl21,95 kr43,90 kr/liter
- Energidrik · Bilka0.5 l22,25 kr44,50 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l22,25 kr44,50 kr/liter
- Energidrik black, Faxe Kondi Booster · Wolt Market500 ml22,95 kr45,90 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- ENERGY ORIGINAL · 365discount50 cl3,65 kr7,30 kr/liter
- X-RAY LEMON/LIME ZERO 50 CL DS · 365discount50 cl3,65 kr7,30 kr/liter
- X-RAY SPORTSSMAG 50 CL DS · 365discount50 cl3,65 kr7,30 kr/liter
- ONE ENERGY · REMA 100025 cl4,00 kr16,00 kr/liter
- ONE ENERGY · REMA 100025 cl4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Bilka0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik · Netto0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Netto0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Føtex0.25 l4,40 kr17,60 kr/liter
- Energidrik · Bilka0.25 l4,50 kr18,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.25 l4,50 kr18,00 kr/liter
- Energidrik, X-ray · Løvbjerg50 cl4,99 kr9,98 kr/liter
- X-Ray Energi Sportssmag · Løvbjerg50 cl4,99 kr9,98 kr/liter
- Energidrik m. colasmag · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. appelsin og lime-smag · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. lemon-lime · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. lemon-lime · Føtex0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- ONE GUAVA · REMA 100050 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Blue Breeze · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Silver Mist U/S · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Yellow Twist U/S · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Green Flash · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Blue Breeze · Spar50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Silver Mist U/S · Spar50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Energidrik hos Føtex koster 21.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Energidrik hos Føtex er 16.52 kr og varierer fra 10.00 kr til 21.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Energidrik hos Føtex i 512 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Energidrik været markeret som tilbud 67 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 18% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Energidrik har været på tilbud hos Føtex i januar, februar, marts, maj, september, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 29 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 27 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.