Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi49 kcalFedt0 gSukker12 gProtein0 g
| Energi | 204 kJ / 49 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 12 g |
| - heraf sukkerarter | 12 g |
| Kostfibre | 0,9 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, sukker, druesukker (4%), syre (E330), kuldioxid, salt, koffein (0,03%) konserveringsmidler (E202, E211), surhedsregulerende midler (E339, E500, E331, E501), naturlig farve (ekstrakt af saflor), aroma (bl.a. quinin), vitaminer (pantothensyre, vitamin B6, biotin, Vitamin B12).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Energidrik · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik · Netto0.5 l6,00 kr12,00 kr/liter
- Energidrik · Bilka0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- FAXE KONDI BOOSTER ORIGINAL · Brugsen50 cl10,00 kr20,00 kr/liter
- Faxe Kondi Booster · Min Købmand50 cl10,00 kr20,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Faxe Kondi Booster 50 Cl · MENY50 cl17,00 kr34,00 kr/liter
- Booster Original Pet · MENY50 cl17,00 kr34,00 kr/liter
- Booster Original Zero Pet · MENY50 cl17,00 kr34,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l21,25 kr42,50 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l21,25 kr42,50 kr/liter
- Faxe Kondi Booster 50 Cl · Spar50 cl21,95 kr43,90 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l22,25 kr44,50 kr/liter
- Energidrik, Faxe Kondi Booster · Wolt Market500 ml22,95 kr45,90 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- ONE ENERGY · REMA 100025 cl4,00 kr16,00 kr/liter
- ONE ENERGY · REMA 100025 cl4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Bilka0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik · Netto0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Netto0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Føtex0.25 l4,40 kr17,60 kr/liter
- Energidrik · Bilka0.25 l4,50 kr18,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.25 l4,50 kr18,00 kr/liter
- X-Ray Energidrik 1/4 Palle · Løvbjerg50 cl4,99 kr9,98 kr/liter
- X-Ray Energi Sportssmag · Løvbjerg50 cl4,99 kr9,98 kr/liter
- Energidrik m. colasmag · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. appelsin og lime-smag · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. lemon-lime · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. lemon-lime · Føtex0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- ONE GUAVA · REMA 100050 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Blue Breeze · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Silver Mist U/S · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Yellow Twist U/S · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Green Flash · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Blue Breeze · Spar50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Silver Mist U/S · Spar50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Yellow Twist U/S · Spar50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Green Flash · Spar50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Energidrik m. colasmag · Føtex0.5 l6,50 kr13,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Energidrik hos Bilka koster 10.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 555 dage. Gennemsnitsprisen for Energidrik hos Bilka er 16.33 kr og varierer fra 10.00 kr til 21.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 555 dage har Goma registreret prisdata for Energidrik hos Bilka i 536 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Energidrik været markeret som tilbud 151 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 41% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 555 dage kan vi se følgende mønstre: Energidrik har været på tilbud hos Bilka i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 16 dage mellem hver tilbudsperiode. Energidrik er ofte på tilbud (41% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 6 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.