
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi49 kcalFedt0 gSukker12 gProtein0 g
| Energi | 204 kJ / 49 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 12 g |
| - heraf sukkerarter | 12 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
INGREDIENSER: Vand, sukker, druesukker (4%), syre (E330), kuldioxid, salt, koffein (0,03%) konserveringsmidler (E202, E211), surhedsregulerende midler (E339, E500, E331, E501), naturlig farve (ekstrakt af saflor), aroma (bl.a. quinin), vitaminer (pantothensyre, vitamin B6, biotin, Vitamin B12).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Energidrik · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik · Netto0.5 l6,00 kr12,00 kr/liter
- Energidrik · Bilka0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- FAXE KONDI BOOSTER ORIGINAL · Brugsen50 cl10,00 kr20,00 kr/liter
- Faxe Kondi Booster · Min Købmand50 cl10,00 kr20,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Faxe Kondi Booster 50 Cl · MENY50 cl17,00 kr34,00 kr/liter
- Booster Original Pet · MENY50 cl17,00 kr34,00 kr/liter
- Booster Original Zero Pet · MENY50 cl17,00 kr34,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l21,25 kr42,50 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l21,25 kr42,50 kr/liter
- Faxe Kondi Booster 50 Cl · Spar50 cl21,95 kr43,90 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l22,25 kr44,50 kr/liter
- Energidrik, Faxe Kondi Booster · Wolt Market500 ml22,95 kr45,90 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- ONE ENERGY · REMA 100025 cl4,00 kr16,00 kr/liter
- ONE ENERGY · REMA 100025 cl4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Bilka0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik · Netto0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Netto0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Føtex0.25 l4,40 kr17,60 kr/liter
- Energidrik · Bilka0.25 l4,50 kr18,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.25 l4,50 kr18,00 kr/liter
- X-Ray Energidrik 1/4 Palle · Løvbjerg50 cl4,99 kr9,98 kr/liter
- X-Ray Energi Sportssmag · Løvbjerg50 cl4,99 kr9,98 kr/liter
- Energidrik m. colasmag · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. appelsin og lime-smag · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. lemon-lime · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. lemon-lime · Føtex0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- ONE GUAVA · REMA 100050 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Blue Breeze · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Silver Mist U/S · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Yellow Twist U/S · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Green Flash · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Blue Breeze · Spar50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Silver Mist U/S · Spar50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Yellow Twist U/S · Spar50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Green Flash · Spar50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Energidrik m. colasmag · Føtex0.5 l6,50 kr13,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Faxe Kondi Booster 50 Cl hos Spar koster 21.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Faxe Kondi Booster 50 Cl hos Spar er 19.06 kr og varierer fra 10.00 kr til 21.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Faxe Kondi Booster 50 Cl hos Spar i 444 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Faxe Kondi Booster 50 Cl været markeret som tilbud 115 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 32% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 456 dage kan vi se følgende mønstre: Faxe Kondi Booster 50 Cl har været på tilbud hos Spar i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Der går typisk 19 dage mellem hver tilbudsperiode. Faxe Kondi Booster 50 Cl er ofte på tilbud (32% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 57 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.