Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
Druer, saccharose, Stabilisatorer: carboxymethylcellulose, citronsyrekonserveringsmidler: L-ascorbinsyre, Sulfitter.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Riesling · Bilka75 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- Riesling · Netto75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Riesling · Føtex75 cl69,00 kr92,00 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Bree Riesling 25 Cl · MENY25 cl31,95 kr127,80 kr/liter
- DREAM RIESLING MOLDOVA 75 CL 12% · Brugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- HANS BAER RIESLING DE 75 CL 11,5% · Brugsen75 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- Noble House Riesling · Føtex75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Noble House Riesling Trocken · Føtex75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Riesling øko · Bilka75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- KÖNIGSMOSEL 8,5% · REMA 100075 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- ØKO RIESLING FEINHERB TYSKLAND 75 CL 11% · Kvickly75 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- ØKO ÄNGLAMARK RIESLING DE 0,75 L 12 % · Kvickly0.75 l50,00 kr66,67 kr/liter
- ØKO RIESLING FEINHERB TYSKLAND 75 CL 11% · SuperBrugsen75 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- ØKO ÄNGLAMARK RIESLING DE 0,75 L 12 % · SuperBrugsen0.75 l50,00 kr66,67 kr/liter
- Riesling · Bilka75 cl52,79 kr70,39 kr/liter
- Riesling · Føtex75 cl52,79 kr70,39 kr/liter
- Noble House Riesling · Netto75 cl52,95 kr70,60 kr/liter
- Riesling øko · Føtex75 cl55,00 kr73,33 kr/liter
- Riesling øko · Netto75 cl55,00 kr73,33 kr/liter
- WOW 12% · REMA 100075 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- VIER JAHRESZEITEN 12,5% · REMA 100075 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- WEINBIET RIESLING TROCKEN DE 12,5% · Kvickly75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- WEINBIET RIESLING TROCKEN DE 12,5% · SuperBrugsen75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- Bree Riesling · Min Købmand75 cl64,95 kr86,60 kr/liter
- CAVE DU ROI DAGOBERT 12,5% · REMA 100075 cl65,00 kr86,67 kr/liter
- Premium Mosel Riesling Trocken · Bilka75 cl65,00 kr86,67 kr/liter
- Premium Mosel Riesling Kabinett · Bilka75 cl65,00 kr86,67 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Riesling hos Bilka koster 39.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. december 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 301 dage. Gennemsnitsprisen for Riesling hos Bilka er 52.26 kr og varierer fra 39.00 kr til 69.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 301 dage har Goma registreret prisdata for Riesling hos Bilka i 229 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 76% af tiden. Ud af de 229 prisregistreringer har Riesling været markeret som tilbud 72 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 31% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 301 dage kan vi se følgende mønstre: Riesling har været på tilbud hos Bilka i januar, februar, marts, april, maj, juni, august, september og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 36 dage mellem hver tilbudsperiode. Riesling er ofte på tilbud (31% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 14 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.