Føtex
Soul Wine
Riesling
75 cl
70,39 kr/liter
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
SULFITTER
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Riesling øko · Bilka75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Riesling · Føtex75 cl52,79 kr70,39 kr/liter
- Riesling · Bilka75 cl52,79 kr70,39 kr/liter
- Riesling øko · Føtex75 cl55,00 kr73,33 kr/liter
- Riesling øko · Netto75 cl55,00 kr73,33 kr/liter
- Riesling · Netto75 cl65,00 kr86,67 kr/liter
- Riesling · Bilka75 cl79,00 kr105,33 kr/liter
- Riesling · Bilka75 cl81,79 kr109,05 kr/liter
- Riesling · Føtex75 cl81,79 kr109,05 kr/liter
- Riesling · Bilka75 cl90,18 kr120,24 kr/liter
- Riesling · Føtex75 cl90,18 kr120,24 kr/liter
- Riesling · Bilka75 cl99,97 kr133,29 kr/liter
- Riesling · Føtex75 cl99,97 kr133,29 kr/liter
- Riesling · Føtex75 cl129,00 kr172,00 kr/liter
- Riesling · Bilka75 cl139,00 kr185,33 kr/liter
- Riesling · Føtex75 cl139,00 kr185,33 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Bree Riesling 25 Cl · MENY25 cl31,95 kr127,80 kr/liter
- DREAM RIESLING MOLDOVA 75 CL 12% · Brugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- Riesling · Bilka75 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- HANS BAER RIESLING DE 75 CL 11,5% · Brugsen75 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- Noble House Riesling · Føtex75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Noble House Riesling Trocken · Føtex75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Riesling · Netto75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- KÖNIGSMOSEL 8,5% · REMA 100075 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- ØKO RIESLING FEINHERB TYSKLAND 75 CL 11% · Kvickly75 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- ØKO ÄNGLAMARK RIESLING DE 0,75 L 12 % · Kvickly0.75 l50,00 kr66,67 kr/liter
- ØKO RIESLING FEINHERB TYSKLAND 75 CL 11% · SuperBrugsen75 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- ØKO ÄNGLAMARK RIESLING DE 0,75 L 12 % · SuperBrugsen0.75 l50,00 kr66,67 kr/liter
- WOW 12% · REMA 100075 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- VIER JAHRESZEITEN 12,5% · REMA 100075 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- WEINBIET RIESLING TROCKEN DE 12,5% · Kvickly75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- Riesling d'Alsace AOC · Lidl75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- Riesling Pfalz · Lidl75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- WEINBIET RIESLING TROCKEN DE 12,5% · SuperBrugsen75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- Bree Riesling · Min Købmand75 cl64,95 kr86,60 kr/liter
- CAVE DU ROI DAGOBERT 12,5% · REMA 100075 cl65,00 kr86,67 kr/liter
- Premium Mosel Riesling Trocken · Bilka75 cl65,00 kr86,67 kr/liter
- Premium Mosel Riesling Kabinett · Bilka75 cl65,00 kr86,67 kr/liter
- Cuvée Jupiter Riesling · Netto75 cl65,00 kr86,67 kr/liter
- Riesling · Bilka37.5 cl69,00 kr184,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Riesling hos Føtex koster 52.79 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Riesling hos Føtex er 48.68 kr og varierer fra 39.00 kr til 52.79 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Riesling hos Føtex i 511 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Riesling aldrig været markeret som tilbud hos Føtex.
Riesling kan købes hos Føtex til 53 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 125 alternativer tilgængelige på tværs af 13 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.