Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi524 kcalFedt30 gSukker3,6 gProtein6,5 g
| Energi | 2.188 kJ / 524 kcal |
|---|---|
| Fedt | 30 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,9 g |
| Kulhydrat | 55 g |
| - heraf sukkerarter | 3,6 g |
| Kostfibre | 4,1 g |
| Protein | 6,5 g |
| Salt | 0,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 52,3%
- Kulhydrat
- 42,6%
- Protein
- 5%
IngredienserVis mereVis mindre
Tørrede kartofler, solsikkeolie, majsmel, HVEDEMEL, krydderiblanding med smag af cheeseburger (LAKTOS {MÆLK}, sukker, lökpulver, dextrose, kaliumklorid, smagsforstærkere {mononatriumglutamat, dinatrium-5'-ribonucleotider}, salt, gærekstrakt, surhedsregulerende midler {natriumdiacetat, citronsyra}, aromaer, KÆRNEMÆLKSPULVER {MÆLK}, krydderier, solsikkeolie, majsstivelse, hvidløgspulver, farve {paprikaekstrakt}), rismel, maltodekstrin, emulgator (E471), rapsolie, farve (annattoekstrakter norbixin). Kan indeholde SOJA.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Chips m. cheeseburgersmag · Bilka165 g12,00 kr72,73 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Chips m. pizzasmag · Bilka165 g12,00 kr72,73 kr/kg
- Chips m. sort trøffel og smør · Bilka165 g12,00 kr72,73 kr/kg
- Chips m. tomat · Bilka130 g13,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. ost, løg, tomat, hvidløg og sour cream · Bilka165 g13,00 kr78,79 kr/kg
- Chips m. ost fedtreduceret · Bilka50 g13,95 kr279,00 kr/kg
- Chips m. balsamicoeddike og tomat · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. balsamicoeddike og tomat · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- American ranch chips · Nemlig165 g15,00 kr90,91 kr/kg
- Chips m. ost fedtreduceret · Føtex50 g15,95 kr319,00 kr/kg
- Chips Original, Pringles · Løvbjerg165 g16,99 kr102,97 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Nemlig150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · 365discount150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · 365discount150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · Kvickly150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · Kvickly150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · SuperBrugsen150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · SuperBrugsen150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Chips m. balsamico og skarlotteløg · Netto125 g20,70 kr165,60 kr/kg
- Chips m. pizzasmag · Føtex165 g22,00 kr133,33 kr/kg
- Chips m. tomat · Føtex130 g22,00 kr169,23 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Føtex150 g22,00 kr146,67 kr/kg
- Lentil Snacks Cheese Balls · Nemlig50 g22,26 kr445,20 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Chips m. cheeseburgersmag hos Bilka koster 12.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 29. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 126 dage. Gennemsnitsprisen for Chips m. cheeseburgersmag hos Bilka er 19.90 kr og varierer fra 12.00 kr til 29.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 126 dage har Goma registreret prisdata for Chips m. cheeseburgersmag hos Bilka i 128 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 128 prisregistreringer har Chips m. cheeseburgersmag været markeret som tilbud 41 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 32% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 126 dage kan vi se følgende mønstre: Chips m. cheeseburgersmag har været på tilbud hos Bilka i juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 13 dage mellem hver tilbudsperiode. Chips m. cheeseburgersmag er ofte på tilbud (32% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 21 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.