Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi470 kcalFedt25 gSukker1,4 gProtein7,3 g
| Energi | 1.964 kJ / 470 kcal |
|---|---|
| Fedt | 25 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,5 g |
| Kulhydrat | 50 g |
| - heraf sukkerarter | 1,4 g |
| Kostfibre | 8,1 g |
| Protein | 7,3 g |
| Salt | 1,9 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 49,5%
- Kulhydrat
- 44%
- Protein
- 6,4%
IngredienserVis mereVis mindre
69% kartoffel, solsikkeolie, 1,8% havsalt, 1,2% sort peber, dextrose (majs), maltodextrin, gærekstrakt, kartoffelfibre, salt, krydderekstrakt (sort peber).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Chips m. havsalt og sort peber · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Bilka150 g18,00 kr120,00 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Nemlig150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Føtex150 g22,00 kr146,67 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Chips m. tomat · Bilka130 g13,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. ost, løg, tomat, hvidløg og sour cream · Bilka165 g13,00 kr78,79 kr/kg
- Chips m. ost fedtreduceret · Bilka50 g13,95 kr279,00 kr/kg
- Chips m. balsamicoeddike og tomat · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. balsamicoeddike og tomat · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- American ranch chips · Nemlig165 g15,00 kr90,91 kr/kg
- Gårdships Lime & Rosépep · Spar150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. ost fedtreduceret · Føtex50 g15,95 kr319,00 kr/kg
- Pringles Original · Løvbjerg165 g16,99 kr102,97 kr/kg
- SNACK CHIPS ORIGINAL · REMA 1000145 g20,00 kr137,93 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · Kvickly150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · Kvickly150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · SuperBrugsen150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · SuperBrugsen150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Chips m. balsamico og skarlotteløg · Netto125 g20,70 kr165,60 kr/kg
- Chips m. pizzasmag · Føtex165 g22,00 kr133,33 kr/kg
- Chips m. tomat · Føtex130 g22,00 kr169,23 kr/kg
- Lentil Snacks Cheese Balls · Nemlig50 g22,26 kr445,20 kr/kg
- Chips m. teriyakismag · Bilka100 g22,75 kr227,50 kr/kg
- Gestus Mandehørm Ext Chips · Spar175 g22,95 kr131,14 kr/kg
- Chips m. salt og peber øko. · Nemlig30 g23,25 kr775,00 kr/kg
- Kims Chili-cream Cheese · MENY24,95 kr
- Chips m. flødeost- og chilismag · Føtex150 g29,64 kr197,60 kr/kg
- Chips m. pizzasmag · Bilka165 g29,95 kr181,52 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Chips m. havsalt og sort peber hos Bilka koster 14.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 555 dage. Gennemsnitsprisen for Chips m. havsalt og sort peber hos Bilka er 17.80 kr og varierer fra 12.00 kr til 18.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 555 dage har Goma registreret prisdata for Chips m. havsalt og sort peber hos Bilka i 535 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Chips m. havsalt og sort peber været markeret som tilbud 67 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 18% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 555 dage kan vi se følgende mønstre: Chips m. havsalt og sort peber har været på tilbud hos Bilka i februar, marts, maj, juni, juli, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Der går typisk 38 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 78 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.