Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi516 kcalFedt29 gSukker3,3 gProtein6 g
| Energi | 2.154 kJ / 516 kcal |
|---|---|
| Fedt | 29 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 6,4 g |
| Kulhydrat | 56 g |
| - heraf sukkerarter | 3,3 g |
| Kostfibre | 3,4 g |
| Protein | 6 g |
| Salt | 1,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 51,3%
- Kulhydrat
- 44%
- Protein
- 4,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Tørrede kartofler, vegetabilske olier (solsikke, palme, majs) i variabelt mængdeforhold, HVEDEMEL, majsmel, rismel, pizzakrydderiblanding (rasp {HVEDE}, laktose {MÆLK}, dextrose, smagsforstærkere {mononatriumglutamat, dinatriuminosinat, dinatriumguanylat}, sukker, salt, maltodextrin, aromaer {hvidløg, løg, tomat}, surhedsregulerende middel {natriumdiacetat}, syre {citronsyre}, MÆLKEPROTEINER), maltodekstrin, emulgator (E471), salt, farve (annattoekstrakter norbixin). Kan indeholde soja
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Chips m. pizzasmag · Bilka165 g12,00 kr72,73 kr/kg
- Chips m. pizzasmag · Føtex165 g22,00 kr133,33 kr/kg
- Pringles Pizza Flovour · Min Købmand165 g29,95 kr181,52 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Chips m. sort trøffel og smør · Bilka165 g12,00 kr72,73 kr/kg
- Chips m. cheeseburgersmag · Bilka165 g12,00 kr72,73 kr/kg
- Chips m. tomat · Bilka130 g13,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. ost, løg, tomat, hvidløg og sour cream · Bilka165 g13,00 kr78,79 kr/kg
- Chips m. ost fedtreduceret · Bilka50 g13,95 kr279,00 kr/kg
- Chips m. balsamicoeddike og tomat · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. balsamicoeddike og tomat · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- American ranch chips · Nemlig165 g15,00 kr90,91 kr/kg
- Chips m. ost fedtreduceret · Føtex50 g15,95 kr319,00 kr/kg
- Chips Original, Pringles · Løvbjerg165 g16,99 kr102,97 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Nemlig150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · 365discount150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · 365discount150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- SNACK CHIPS ORIGINAL · REMA 1000145 g20,00 kr137,93 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · Kvickly150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · Kvickly150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · SuperBrugsen150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · SuperBrugsen150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Chips m. balsamico og skarlotteløg · Netto125 g20,70 kr165,60 kr/kg
- Chips m. tomat · Føtex130 g22,00 kr169,23 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Føtex150 g22,00 kr146,67 kr/kg
- Lentil Snacks Cheese Balls · Nemlig50 g22,26 kr445,20 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Chips m. pizzasmag hos Bilka koster 12.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. april 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 535 dage. Gennemsnitsprisen for Chips m. pizzasmag hos Bilka er 22.46 kr og varierer fra 12.00 kr til 29.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 535 dage har Goma registreret prisdata for Chips m. pizzasmag hos Bilka i 532 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Chips m. pizzasmag været markeret som tilbud 94 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 26% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 535 dage kan vi se følgende mønstre: Chips m. pizzasmag har været på tilbud hos Bilka i februar, marts, april, juni, juli, august, september og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 33 dage mellem hver tilbudsperiode. Chips m. pizzasmag er ofte på tilbud (26% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 21 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.