
Min Købmand
Nordisk Kellogg'S
Pringles Pizza Flovour
165 g
181,52 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi2.154 kJFedt29 gSukker3,3 gProtein6 g
| Energi | 2.154 kJ |
|---|---|
| Fedt | 29 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 6,4 g |
| Kulhydrat | 56 g |
| - heraf sukkerarter | 3,3 g |
| Kostfibre | 3,4 g |
| Protein | 6 g |
| Salt | 1,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 51,3%
- Kulhydrat
- 44%
- Protein
- 4,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Tørrede kartofler, vegetabilske olier (solsikke, palme, majs) i variabelt mængdeforhold, HVEDEMEL, majsmel, rismel, pizzakrydderiblanding (rasp {HVEDE}, laktose {MÆLK}, dextrose, smagsforstærkere {mononatriumglutamat, dinatriuminosinat, dinatriumguanylat}, sukker, salt, maltodextrin, aromaer {hvidløg, løg, tomat}, surhedsregulerende middel {natriumdiacetat}, syre {citronsyre}, MÆLKEPROTEINER), maltodekstrin, emulgator (E471), salt, farve (annattoekstrakter norbixin). Kan indeholde soja
Allergener
Glutenholdigt korn, Soya, Mælk, Hvede (glutenholdigt korn), Laktose
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Chips m. pizzasmag · Føtex165 g22,00 kr133,33 kr/kg
- Pringles Pizza Flovour · Min Købmand165 g29,95 kr181,52 kr/kg
- Chips m. pizzasmag · Bilka165 g29,95 kr181,52 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Chips m. tomat · Bilka130 g13,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. ost, løg, tomat, hvidløg og sour cream · Bilka165 g13,00 kr78,79 kr/kg
- Chips m. ost fedtreduceret · Bilka50 g13,95 kr279,00 kr/kg
- Chips m. balsamicoeddike og tomat · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. balsamicoeddike og tomat · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- American ranch chips · Nemlig165 g15,00 kr90,91 kr/kg
- Gårdships Lime & Rosépep · Spar150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. ost fedtreduceret · Føtex50 g15,95 kr319,00 kr/kg
- Pringles Original · Løvbjerg165 g16,99 kr102,97 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Nemlig150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- SNACK CHIPS ORIGINAL · REMA 1000145 g20,00 kr137,93 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · Kvickly150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · Kvickly150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · SuperBrugsen150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · SuperBrugsen150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Chips m. balsamico og skarlotteløg · Netto125 g20,70 kr165,60 kr/kg
- Chips m. tomat · Føtex130 g22,00 kr169,23 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Føtex150 g22,00 kr146,67 kr/kg
- Lentil Snacks Cheese Balls · Nemlig50 g22,26 kr445,20 kr/kg
- Chips m. teriyakismag · Bilka100 g22,75 kr227,50 kr/kg
- Gestus Mandehørm Ext Chips · Spar175 g22,95 kr131,14 kr/kg
- Chips m. salt og peber øko. · Nemlig30 g23,25 kr775,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pringles Pizza Flovour hos Min Købmand koster 29.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 24. september 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 8 dage. Gennemsnitsprisen for Pringles Pizza Flovour hos Min Købmand er 27.83 kr og varierer fra 13.00 kr til 29.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 8 dage har Goma registreret prisdata for Pringles Pizza Flovour hos Min Købmand i 8 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden.
Pringles Pizza Flovour kan købes hos Min Købmand til 30 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 47 alternativer tilgængelige på tværs af 12 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.