Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi518 kcalFedt28,9 gSukker3,1 gProtein6,6 g
| Energi | 2.170 kJ / 518 kcal |
|---|---|
| Fedt | 28,9 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,3 g |
| Kulhydrat | 55,9 g |
| - heraf sukkerarter | 3,1 g |
| Kostfibre | 4 g |
| Protein | 6,6 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 51%
- Kulhydrat
- 43,8%
- Protein
- 5,2%
IngredienserVis mereVis mindre
Kartofler 64,2%, solsikkeolie 28,8%, teriyaki krydderier 7% (sukker, rismel, hydrolyseret SOJAprotein, SOJAsovspulver (SOJAsauce (vand, SOJAbønneR, HVEDE, salt), salt, maltodextrin, dextrose, salt, aroma, hvidløgspulver, melassepulver, E330, carobpulver, røget salt.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Chips m. teriyakismag · Bilka100 g22,75 kr227,50 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Chips m. tomat · Bilka130 g13,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. ost, løg, tomat, hvidløg og sour cream · Bilka165 g13,00 kr78,79 kr/kg
- Chips m. ost fedtreduceret · Bilka50 g13,95 kr279,00 kr/kg
- Chips m. balsamicoeddike og tomat · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. balsamicoeddike og tomat · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- American ranch chips · Nemlig165 g15,00 kr90,91 kr/kg
- Gårdships Lime & Rosépep · Spar150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. ost fedtreduceret · Føtex50 g15,95 kr319,00 kr/kg
- Pringles Original · Løvbjerg165 g16,99 kr102,97 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Nemlig150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- SNACK CHIPS ORIGINAL · REMA 1000145 g20,00 kr137,93 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · Kvickly150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · Kvickly150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · SuperBrugsen150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · SuperBrugsen150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Chips m. balsamico og skarlotteløg · Netto125 g20,70 kr165,60 kr/kg
- Chips m. pizzasmag · Føtex165 g22,00 kr133,33 kr/kg
- Chips m. tomat · Føtex130 g22,00 kr169,23 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Føtex150 g22,00 kr146,67 kr/kg
- Lentil Snacks Cheese Balls · Nemlig50 g22,26 kr445,20 kr/kg
- Gestus Mandehørm Ext Chips · Spar175 g22,95 kr131,14 kr/kg
- Chips m. salt og peber øko. · Nemlig30 g23,25 kr775,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Chips m. teriyakismag hos Bilka koster 22.75 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. april 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 535 dage. Gennemsnitsprisen for Chips m. teriyakismag hos Bilka er 21.59 kr og varierer fra 19.95 kr til 22.75 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 535 dage har Goma registreret prisdata for Chips m. teriyakismag hos Bilka i 534 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Chips m. teriyakismag aldrig været markeret som tilbud hos Bilka.
Chips m. teriyakismag kan købes hos Bilka til 23 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 47 alternativer tilgængelige på tværs af 12 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.