
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi433 kcalFedt16 gSukker2,1 gProtein6,4 g
| Energi | 1.813 kJ / 433 kcal |
|---|---|
| Fedt | 16 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,9 g |
| Kulhydrat | 62 g |
| - heraf sukkerarter | 2,1 g |
| Kostfibre | 5,2 g |
| Protein | 6,4 g |
| Salt | 2,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 34,5%
- Kulhydrat
- 59,4%
- Protein
- 6,1%
IngredienserVis mereVis mindre
47% kartoffelgranulat, 28% kartoffelflager, solsikkeolie, maltodekstrin, salt, tomatpulver, vallepulver ( MÆLK ), OSTEPULVER , smagsforstærker (E621), dekstrose, løgpulver, farvestof (paprikaekstrakt), syre (æblesyre), gærekstrakt, aroma.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- KIMS SNACK CHIPS · 365discount235 g12,00 kr51,06 kr/kg
- SNACK CHIPS ORIGINAL · REMA 1000145 g20,00 kr137,93 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Lay's Cheetos · ABC Lavpris100 g5,00 kr50,00 kr/kg
- Chips m. tomat · Bilka130 g13,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. ost, løg, tomat, hvidløg og sour cream · Bilka165 g13,00 kr78,79 kr/kg
- Chips m. ost fedtreduceret · Bilka50 g13,95 kr279,00 kr/kg
- Chips m. balsamicoeddike og tomat · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. balsamicoeddike og tomat · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- American ranch chips · Nemlig165 g15,00 kr90,91 kr/kg
- Gårdships Lime & Rosépep · Spar150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. ost fedtreduceret · Føtex50 g15,95 kr319,00 kr/kg
- Pringles Original · Løvbjerg165 g16,99 kr102,97 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Nemlig150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · Kvickly150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · Kvickly150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · SuperBrugsen150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · SuperBrugsen150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Chips m. balsamico og skarlotteløg · Netto125 g20,70 kr165,60 kr/kg
- Chips m. pizzasmag · Føtex165 g22,00 kr133,33 kr/kg
- Chips m. tomat · Føtex130 g22,00 kr169,23 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Føtex150 g22,00 kr146,67 kr/kg
- Lentil Snacks Cheese Balls · Nemlig50 g22,26 kr445,20 kr/kg
- Chips m. teriyakismag · Bilka100 g22,75 kr227,50 kr/kg
- Gestus Mandehørm Ext Chips · Spar175 g22,95 kr131,14 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
SNACK CHIPS ORIGINAL hos REMA 1000 koster 20.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 614 dage. Gennemsnitsprisen for SNACK CHIPS ORIGINAL hos REMA 1000 er 25.28 kr og varierer fra 10.00 kr til 29.69 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 614 dage har Goma registreret prisdata for SNACK CHIPS ORIGINAL hos REMA 1000 i 581 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har SNACK CHIPS ORIGINAL været markeret som tilbud 91 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 25% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 614 dage kan vi se følgende mønstre: SNACK CHIPS ORIGINAL har været på tilbud hos REMA 1000 i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 18 dage mellem hver tilbudsperiode. SNACK CHIPS ORIGINAL er ofte på tilbud (25% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 13 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000.