
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi537 kcalFedt33 gSukker3,3 gProtein5,9 g
| Energi | 2.239 kJ / 537 kcal |
|---|---|
| Fedt | 33 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3,3 g |
| Kulhydrat | 52 g |
| - heraf sukkerarter | 3,3 g |
| Protein | 5,9 g |
| Salt | 2,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 56,2%
- Kulhydrat
- 39,3%
- Protein
- 4,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: 60% kartofler, solsikkeolie, krydderier (paprika, 0,8% Habanero-chili, hvidløg), salt, naturlig aroma, sukker, røgaroma.
Allergener
Glutenholdigt korn, Soya, Mælk, Sennep, Sesamfrø, Hvede (glutenholdigt korn), Byg (glutenholdigt korn), Rug (glutenholdigt korn)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Gestus Mandehørm Ext Chips · Spar175 g22,95 kr131,14 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Chips m. tomat · Bilka130 g13,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. ost, løg, tomat, hvidløg og sour cream · Bilka165 g13,00 kr78,79 kr/kg
- Chips m. ost fedtreduceret · Bilka50 g13,95 kr279,00 kr/kg
- Chips m. balsamicoeddike og tomat · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. balsamicoeddike og tomat · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- American ranch chips · Nemlig165 g15,00 kr90,91 kr/kg
- Gårdships Lime & Rosépep · Spar150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. ost fedtreduceret · Føtex50 g15,95 kr319,00 kr/kg
- Pringles Original · Løvbjerg165 g16,99 kr102,97 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Nemlig150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- SNACK CHIPS ORIGINAL · REMA 1000145 g20,00 kr137,93 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · Kvickly150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · Kvickly150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · SuperBrugsen150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · SuperBrugsen150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Chips m. balsamico og skarlotteløg · Netto125 g20,70 kr165,60 kr/kg
- Chips m. pizzasmag · Føtex165 g22,00 kr133,33 kr/kg
- Chips m. tomat · Føtex130 g22,00 kr169,23 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Føtex150 g22,00 kr146,67 kr/kg
- Lentil Snacks Cheese Balls · Nemlig50 g22,26 kr445,20 kr/kg
- Chips m. teriyakismag · Bilka100 g22,75 kr227,50 kr/kg
- Chips m. salt og peber øko. · Nemlig30 g23,25 kr775,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Gestus Mandehørm Ext Chips hos Spar koster 22.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Gestus Mandehørm Ext Chips hos Spar er 18.44 kr og varierer fra 12.00 kr til 22.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Gestus Mandehørm Ext Chips hos Spar i 241 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 53% af tiden. Ud af de 241 prisregistreringer har Gestus Mandehørm Ext Chips været markeret som tilbud 26 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 11% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 456 dage kan vi se følgende mønstre: Gestus Mandehørm Ext Chips har været på tilbud hos Spar i juli, august, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Der går typisk 68 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 297 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.