
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi461 kcalFedt17 gSukker3,1 gProtein13 g
| Energi | 1.935 kJ / 461 kcal |
|---|---|
| Fedt | 17 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,6 g |
| Kulhydrat | 58 g |
| - heraf sukkerarter | 3,1 g |
| Kostfibre | 3,5 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 3,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 35%
- Kulhydrat
- 53,1%
- Protein
- 11,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Linsesnacks med smag af ost. 41% rød linsemel, majsmel, rapsolie, krydderiblanding (maltodextrin, salt, gærekstrakt, stivelsessirup, sukker, løg, krydderi, aroma, surhedsregulerende middel (mælkesyre), paprikaekstrakt), rismel, salt. Kan indeholde spor af gluten og mælk.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Lentil Snacks Cheese Balls · Nemlig50 g22,26 kr445,20 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Chips m. tomat · Bilka130 g13,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. ost, løg, tomat, hvidløg og sour cream · Bilka165 g13,00 kr78,79 kr/kg
- Chips m. ost fedtreduceret · Bilka50 g13,95 kr279,00 kr/kg
- Chips m. balsamicoeddike og tomat · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. balsamicoeddike og tomat · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- American ranch chips · Nemlig165 g15,00 kr90,91 kr/kg
- Gårdships Lime & Rosépep · Spar150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. ost fedtreduceret · Føtex50 g15,95 kr319,00 kr/kg
- Pringles Original · Løvbjerg165 g16,99 kr102,97 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Nemlig150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- SNACK CHIPS ORIGINAL · REMA 1000145 g20,00 kr137,93 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · Kvickly150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · Kvickly150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · SuperBrugsen150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · SuperBrugsen150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Chips m. balsamico og skarlotteløg · Netto125 g20,70 kr165,60 kr/kg
- Chips m. pizzasmag · Føtex165 g22,00 kr133,33 kr/kg
- Chips m. tomat · Føtex130 g22,00 kr169,23 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Føtex150 g22,00 kr146,67 kr/kg
- Chips m. teriyakismag · Bilka100 g22,75 kr227,50 kr/kg
- Gestus Mandehørm Ext Chips · Spar175 g22,95 kr131,14 kr/kg
- Chips m. salt og peber øko. · Nemlig30 g23,25 kr775,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Lentil Snacks Cheese Balls hos Nemlig koster 22.26 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Lentil Snacks Cheese Balls hos Nemlig er 18.69 kr og varierer fra 15.95 kr til 22.26 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Lentil Snacks Cheese Balls hos Nemlig i 442 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Lentil Snacks Cheese Balls aldrig været markeret som tilbud hos Nemlig.
Lentil Snacks Cheese Balls kan købes hos Nemlig til 22 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 47 alternativer tilgængelige på tværs af 12 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.