Føtex
KiMs
Chips m. flødeost- og chilismag
150 g
197,60 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi548 kcalFedt32 gSukker3,1 gProtein5,9 g
| Energi | 2.214 kJ / 548 kcal |
|---|---|
| Fedt | 32 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,9 g |
| Kulhydrat | 52 g |
| - heraf sukkerarter | 3,1 g |
| Kostfibre | 4,8 g |
| Protein | 5,9 g |
| Salt | 1,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 55,4%
- Kulhydrat
- 40%
- Protein
- 4,5%
IngredienserVis mereVis mindre
61% kartofler, solsikkeolie, salt, VALLEPULVER (MÆLK), dekstrose, LAKTOSE (MÆLK), løgpulver, sukker, tomatpulver, chili, aroma, paprika, hvidløg, OSTEPULVER, syre (MÆLKESYRE), gærekstrakt, farvestof (paprikaekstrakt), chiliaroma.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kims Chili-cream Cheese · MENY24,95 kr
- Chips m. flødeost- og chilismag · Føtex150 g29,64 kr197,60 kr/kg
- Kims Chili-cream Cheese · Min Købmand150 g29,95 kr199,67 kr/kg
- Kims Chili-cream Cheese · Spar150 g29,95 kr199,67 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Chips m. tomat · Bilka130 g13,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. ost, løg, tomat, hvidløg og sour cream · Bilka165 g13,00 kr78,79 kr/kg
- Chips m. ost fedtreduceret · Bilka50 g13,95 kr279,00 kr/kg
- Chips m. balsamicoeddike og tomat · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. balsamicoeddike og tomat · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- American ranch chips · Nemlig165 g15,00 kr90,91 kr/kg
- Gårdships Lime & Rosépep · Spar150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. ost fedtreduceret · Føtex50 g15,95 kr319,00 kr/kg
- Pringles Original · Løvbjerg165 g16,99 kr102,97 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Nemlig150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- SNACK CHIPS ORIGINAL · REMA 1000145 g20,00 kr137,93 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · Kvickly150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · Kvickly150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA TRØFFELCHIPS 150 G · SuperBrugsen150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- IRMA ROSMARINCHIPS 150 G · SuperBrugsen150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Chips m. balsamico og skarlotteløg · Netto125 g20,70 kr165,60 kr/kg
- Chips m. pizzasmag · Føtex165 g22,00 kr133,33 kr/kg
- Chips m. tomat · Føtex130 g22,00 kr169,23 kr/kg
- Chips m. havsalt og sort peber · Føtex150 g22,00 kr146,67 kr/kg
- Lentil Snacks Cheese Balls · Nemlig50 g22,26 kr445,20 kr/kg
- Chips m. teriyakismag · Bilka100 g22,75 kr227,50 kr/kg
- Gestus Mandehørm Ext Chips · Spar175 g22,95 kr131,14 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Chips m. flødeost- og chilismag hos Føtex koster 29.64 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 31. juli 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 63 dage. Gennemsnitsprisen for Chips m. flødeost- og chilismag hos Føtex er 21.40 kr og varierer fra 13.00 kr til 29.64 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 63 dage har Goma registreret prisdata for Chips m. flødeost- og chilismag hos Føtex i 28 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 44% af tiden. Ud af de 28 prisregistreringer har Chips m. flødeost- og chilismag været markeret som tilbud 10 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 36% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 63 dage kan vi se følgende mønstre: Chips m. flødeost- og chilismag har været på tilbud hos Føtex i september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 8 dage mellem hver tilbudsperiode. Chips m. flødeost- og chilismag er ofte på tilbud (36% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 8 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.