Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi245 kcalFedt0,9 gSukker2,1 gProtein6,9 g
| Energi | 1.049 kJ / 245 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,9 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,2 g |
| Kulhydrat | 14 g |
| - heraf sukkerarter | 2,1 g |
| Protein | 6,9 g |
| Salt | 15,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 8,8%
- Kulhydrat
- 61,1%
- Protein
- 30,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Hævemidler (glucono-delta-lacton, natriumhydrogencarbonat), 13% tørret bagegær, majsstivelse, emulgator (sorbitanmonostearat), stabilisator (natrium-, kalium- og calciumsalte af fedtsyrer). Kan indeholde spor af: (HVEDE, MÆLK, ÆG, NØDDER, SOJA).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pizzagær · Bilka26 g10,00 kr384,62 kr/kg
- Pizzagær · Føtex26 g10,00 kr384,62 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- GÆR · REMA 100050 g1,50 kr30,00 kr/kg
- Bagegær · Bilka50 g1,50 kr30,00 kr/kg
- Bagegær · Føtex50 g1,50 kr30,00 kr/kg
- Gær · Nemlig50 g1,50 kr30,00 kr/kg
- Gær · Spar50 g1,50 kr30,00 kr/kg
- Gær · Wolt Market50 g1,50 kr30,00 kr/kg
- Gær 50gr · MENY50 g1,99 kr39,80 kr/kg
- Gær · Min Købmand50 g1,99 kr39,80 kr/kg
- GÆR · REMA 100050 g5,75 kr115,00 kr/kg
- Bagegær øko · Bilka50 g5,75 kr115,00 kr/kg
- Gær øko. · Nemlig50 g5,75 kr115,00 kr/kg
- Økologisk Gær 50 G · Spar50 g5,75 kr115,00 kr/kg
- Bagegær øko · Føtex50 g5,95 kr119,00 kr/kg
- Gær øko. · Wolt Market50 g6,50 kr130,00 kr/kg
- Økologisk Gær 50 G · MENY50 g6,95 kr139,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pizzagær hos Bilka koster 10.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. april 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 535 dage. Gennemsnitsprisen for Pizzagær hos Bilka er 9.99 kr og varierer fra 8.00 kr til 10.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 535 dage har Goma registreret prisdata for Pizzagær hos Bilka i 510 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Pizzagær været markeret som tilbud 1 dag hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 0% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 535 dage kan vi se følgende mønstre: Pizzagær har været på tilbud hos Bilka i august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 1 dag. Pizzagær er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 35 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka.