Føtex
Salling
Skinke i strimler tilsat vand
200 g
101,25 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi150 kcalFedt8 gSukker1 gProtein17 g
| Energi | 628 kJ / 150 kcal |
|---|---|
| Fedt | 8 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,8 g |
| Kulhydrat | 2,5 g |
| - heraf sukkerarter | 1 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 2,3 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 48%
- Kulhydrat
- 6,7%
- Protein
- 45,3%
IngredienserVis mereVis mindre
91 % skinkekød, vand, salt, surhedsregulerende middel (E 325), glukose, maltodextrin, stabilisator (E 451), antioxidant (E 301), konserveringsmiddel (E 250). Kan indeholde spor af soja, mælk, selleri og sennep.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Skinke i strimler tilsat vand · Bilka200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- Skinke i strimler tilsat vand · Føtex200 g20,25 kr101,25 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Skinkestrimler, Gestus · Løvbjerg150 g10,99 kr73,27 kr/kg
- COOP SKINKE STRIMLER 150 G · Kvickly150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- Gestus Skinkestrimler · Spar150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- COOP SKINKE STRIMLER 150 G · SuperBrugsen150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- XTRA SKINKE STRIMLER · 365discount200 g14,00 kr70,00 kr/kg
- SKINKE I STRIMLER · REMA 1000200 g16,95 kr84,75 kr/kg
- Skinkestrimler · Nemlig200 g16,95 kr84,75 kr/kg
- Fp Skinkestrimler · Min Købmand200 g17,95 kr89,75 kr/kg
- Fp Skinkestrimler · Spar200 g17,95 kr89,75 kr/kg
- Skinke i strimler · Netto200 g18,00 kr90,00 kr/kg
- Skinke i strimler · Bilka200 g18,25 kr91,25 kr/kg
- Skinke i strimler · Føtex200 g18,25 kr91,25 kr/kg
- Gestus Skinkestrimler · MENY150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- Fp Skinkestrimler · MENY200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- Gestus Skinkestrimler · Min Købmand150 g19,99 kr133,27 kr/kg
- Skinkestrimler, Gestus · Wolt Market150 g22,50 kr150,00 kr/kg
- Skinkestrimler, First Price · Wolt Market200 g24,50 kr122,50 kr/kg
- Skinkestrimler · Nemlig400 g26,95 kr67,38 kr/kg
- Steff-Houlb.Skinkestrimler · Løvbjerg400 g29,99 kr74,98 kr/kg
- Skinkepålæg m. bacon · Bilka150 g33,25 kr221,67 kr/kg
- Skinkepålæg m. bacon · Føtex150 g34,25 kr228,33 kr/kg
- Steff-houlb.skinkestrimler · MENY400 g39,95 kr99,88 kr/kg
- Steff-h Skinkestrimler · Min Købmand400 g39,95 kr99,88 kr/kg
- Steff-houlb.skinkestrimler · Spar400 g49,95 kr124,88 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Skinke i strimler tilsat vand hos Føtex koster 20.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Skinke i strimler tilsat vand hos Føtex er 19.85 kr og varierer fra 15.00 kr til 20.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Skinke i strimler tilsat vand hos Føtex i 512 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Skinke i strimler tilsat vand været markeret som tilbud 20 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 5% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Skinke i strimler tilsat vand har været på tilbud hos Føtex i januar og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 78 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 259 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.