
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi122 kcalFedt5,5 gSukker0,5 gProtein18 g
| Energi | 510 kJ / 122 kcal |
|---|---|
| Fedt | 5,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,2 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 1,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 40,1%
- Kulhydrat
- 1,6%
- Protein
- 58,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Skinkestrimler. Tilsat vand. Kogt. Sammensat af stykker af kød. 86% grisekød, vand, salt, glukosesirup, krydderiekstrakt, stabilisatorer (E450, E451), antioxidant (E301), konserveringsmiddel (E250). Kan indeholde spor af hvede, byg, soja, mælk, selleri og sennep. Pakket i beskyttende atmosfære.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Skinkestrimler · Nemlig200 g16,95 kr84,75 kr/kg
- SKINKE I STRIMLER · REMA 1000200 g16,95 kr84,75 kr/kg
- Skinkestrimler · Nemlig175 g26,99 kr154,23 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Skinkestrimler, Gestus · Løvbjerg150 g10,99 kr73,27 kr/kg
- COOP SKINKE STRIMLER 150 G · Kvickly150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- Gestus Skinkestrimler · Spar150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- COOP SKINKE STRIMLER 150 G · SuperBrugsen150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- XTRA SKINKE STRIMLER · 365discount200 g14,00 kr70,00 kr/kg
- Fp Skinkestrimler · Min Købmand200 g17,95 kr89,75 kr/kg
- Fp Skinkestrimler · Spar200 g17,95 kr89,75 kr/kg
- Skinke i strimler · Netto200 g18,00 kr90,00 kr/kg
- Skinke i strimler · Bilka200 g18,25 kr91,25 kr/kg
- Skinke i strimler · Føtex200 g18,25 kr91,25 kr/kg
- Skinke i strimler tilsat vand · Bilka200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- Gestus Skinkestrimler · MENY150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- Fp Skinkestrimler · MENY200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- Gestus Skinkestrimler · Min Købmand150 g19,99 kr133,27 kr/kg
- Skinke i strimler tilsat vand · Føtex200 g20,25 kr101,25 kr/kg
- Skinkestrimler, Gestus · Wolt Market150 g22,50 kr150,00 kr/kg
- Skinkestrimler, First Price · Wolt Market200 g24,50 kr122,50 kr/kg
- Skinkestrimler · Nemlig400 g26,95 kr67,38 kr/kg
- Steff-Houlb.Skinkestrimler · Løvbjerg400 g29,99 kr74,98 kr/kg
- Skinkepålæg m. bacon · Bilka150 g33,25 kr221,67 kr/kg
- Skinkepålæg m. bacon · Føtex150 g34,25 kr228,33 kr/kg
- Steff-houlb.skinkestrimler · MENY400 g39,95 kr99,88 kr/kg
- Steff-h Skinkestrimler · Min Købmand400 g39,95 kr99,88 kr/kg
- Steff-houlb.skinkestrimler · Spar400 g49,95 kr124,88 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Skinkestrimler hos Nemlig koster 16.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Skinkestrimler hos Nemlig er 16.95 kr og varierer fra 14.41 kr til 17.09 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Skinkestrimler hos Nemlig i 449 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Skinkestrimler været markeret som tilbud 6 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 2% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Skinkestrimler har været på tilbud hos Nemlig i januar. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Skinkestrimler er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 263 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.