
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi122 kcalFedt5,5 gSukker0,5 gProtein18 g
| Energi | 510 kJ / 122 kcal |
|---|---|
| Fedt | 5,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,2 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 1,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 40,1%
- Kulhydrat
- 1,6%
- Protein
- 58,3%
IngredienserVis mereVis mindre
86% grisekød, vand, salt, glukosesirup, krydderiekstrakt, stabilisatorer (E 450, E 451), antioxidant (E 301), konserveringsmiddel (E 250). Kan indeholde spor af hvede, byg, soja, mælk, selleri og sennep.
Allergener
Glutenholdigt korn, Soya, Mælk, Selleri, Sennep, Hvede (glutenholdigt korn), Byg (glutenholdigt korn)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Fp Skinkestrimler · Spar200 g17,95 kr89,75 kr/kg
- Fp Skinkestrimler · Min Købmand200 g17,95 kr89,75 kr/kg
- Fp Skinkestrimler · MENY200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- Skinkestrimler, First Price · Wolt Market200 g24,50 kr122,50 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Skinkestrimler, Gestus · Løvbjerg150 g10,99 kr73,27 kr/kg
- COOP SKINKE STRIMLER 150 G · Kvickly150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- Gestus Skinkestrimler · Spar150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- COOP SKINKE STRIMLER 150 G · SuperBrugsen150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- XTRA SKINKE STRIMLER · 365discount200 g14,00 kr70,00 kr/kg
- SKINKE I STRIMLER · REMA 1000200 g16,95 kr84,75 kr/kg
- Skinkestrimler · Nemlig200 g16,95 kr84,75 kr/kg
- Skinke i strimler · Netto200 g18,00 kr90,00 kr/kg
- Skinke i strimler · Bilka200 g18,25 kr91,25 kr/kg
- Skinke i strimler · Føtex200 g18,25 kr91,25 kr/kg
- Skinke i strimler tilsat vand · Bilka200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- Gestus Skinkestrimler · MENY150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- Gestus Skinkestrimler · Min Købmand150 g19,99 kr133,27 kr/kg
- Skinke i strimler tilsat vand · Føtex200 g20,25 kr101,25 kr/kg
- Skinkestrimler, Gestus · Wolt Market150 g22,50 kr150,00 kr/kg
- Skinkestrimler · Nemlig400 g26,95 kr67,38 kr/kg
- Steff-Houlb.Skinkestrimler · Løvbjerg400 g29,99 kr74,98 kr/kg
- Skinkepålæg m. bacon · Bilka150 g33,25 kr221,67 kr/kg
- Skinkepålæg m. bacon · Føtex150 g34,25 kr228,33 kr/kg
- Steff-houlb.skinkestrimler · MENY400 g39,95 kr99,88 kr/kg
- Steff-h Skinkestrimler · Min Købmand400 g39,95 kr99,88 kr/kg
- Steff-houlb.skinkestrimler · Spar400 g49,95 kr124,88 kr/kg
- Skinkestrimler · Føtex400 g52,68 kr131,70 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Fp Skinkestrimler hos Spar koster 17.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Fp Skinkestrimler hos Spar er 17.21 kr og varierer fra 15.95 kr til 17.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Fp Skinkestrimler hos Spar i 269 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 59% af tiden. Ud af de 269 prisregistreringer har Fp Skinkestrimler aldrig været markeret som tilbud hos Spar.
Fp Skinkestrimler kan købes hos Spar til 18 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 26 alternativer tilgængelige på tværs af 13 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.