
Nemlig
Skinkestrimler
400 g
Tilbuddet udløber søndag
67,38 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi125 kcalFedt5,6 gSukker0,4 gProtein18 g
| Energi | 524 kJ / 125 kcal |
|---|---|
| Fedt | 5,6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,7 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,4 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 0,9 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 40,5%
- Kulhydrat
- 1,6%
- Protein
- 57,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Skinkeinderlår (86%), lage (9%) (vand, salt, sukker, antioxidanter (E331, E301), surhedsregulerende middel (E262), antiklumpningsmiddel (E551)), marinade (5%)(vegetabilsk olie (raps, delvis hærdet), salt, hvidløg (4,5%), krydderier (paprika, oregano, chili, peber), urter (persille, oregano, løvstikkeblade, timian), krydderiekstrakt (paprika), aroma (hvidløg)).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Skinkestrimler · Nemlig400 g26,95 kr67,38 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Skinkestrimler, Gestus · Løvbjerg150 g10,99 kr73,27 kr/kg
- COOP SKINKE STRIMLER 150 G · Kvickly150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- Gestus Skinkestrimler · Spar150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- COOP SKINKE STRIMLER 150 G · SuperBrugsen150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- XTRA SKINKE STRIMLER · 365discount200 g14,00 kr70,00 kr/kg
- SKINKE I STRIMLER · REMA 1000200 g16,95 kr84,75 kr/kg
- Skinkestrimler · Nemlig200 g16,95 kr84,75 kr/kg
- Fp Skinkestrimler · Min Købmand200 g17,95 kr89,75 kr/kg
- Fp Skinkestrimler · Spar200 g17,95 kr89,75 kr/kg
- Skinke i strimler · Netto200 g18,00 kr90,00 kr/kg
- Skinke i strimler · Bilka200 g18,25 kr91,25 kr/kg
- Skinke i strimler · Føtex200 g18,25 kr91,25 kr/kg
- Skinke i strimler tilsat vand · Bilka200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- Gestus Skinkestrimler · MENY150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- Fp Skinkestrimler · MENY200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- Gestus Skinkestrimler · Min Købmand150 g19,99 kr133,27 kr/kg
- Skinke i strimler tilsat vand · Føtex200 g20,25 kr101,25 kr/kg
- Skinkestrimler, Gestus · Wolt Market150 g22,50 kr150,00 kr/kg
- Skinkestrimler, First Price · Wolt Market200 g24,50 kr122,50 kr/kg
- Steff-Houlb.Skinkestrimler · Løvbjerg400 g29,99 kr74,98 kr/kg
- Skinkepålæg m. bacon · Bilka150 g33,25 kr221,67 kr/kg
- Skinkepålæg m. bacon · Føtex150 g34,25 kr228,33 kr/kg
- Steff-houlb.skinkestrimler · MENY400 g39,95 kr99,88 kr/kg
- Steff-h Skinkestrimler · Min Købmand400 g39,95 kr99,88 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Skinkestrimler hos Nemlig koster typisk 45.95 kr, men er lige nu på tilbud til 26.95 kr, hvilket giver en besparelse på 41%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 7. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 147 dage. Gennemsnitsprisen for Skinkestrimler hos Nemlig er 42.80 kr og varierer fra 24.95 kr til 45.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 147 dage har Goma registreret prisdata for Skinkestrimler hos Nemlig i 131 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 89% af tiden. Ud af de 131 prisregistreringer har Skinkestrimler været markeret som tilbud 27 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 21% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 147 dage kan vi se følgende mønstre: Skinkestrimler har været på tilbud hos Nemlig i maj, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 2 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 2 dage og forventes at slutte om 3 dage (søndag). Der går typisk 10 dage mellem hver tilbudsperiode. Skinkestrimler er ofte på tilbud (21% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.