Føtex
Fynbo
Brombærmarmelade øko
270 g
133,15 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi167 kcalFedt0,5 gSukker36 gProtein0,7 g
| Energi | 709 kJ / 167 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 39 g |
| - heraf sukkerarter | 36 g |
| Protein | 0,7 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 2,8%
- Kulhydrat
- 95,5%
- Protein
- 1,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Økologiske brombær, økologisk sukker, vand, geleringsmiddel (pektin), økologisk citronsaftkoncentrat, surhedsregulerende middel (tricalciumcitrat). Fremstillet af 50 g frugt pr. 100 g.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Brombærmarmelade øko · Bilka270 g35,00 kr129,63 kr/kg
- Brombærmarmelade øko · Føtex270 g35,95 kr133,15 kr/kg
- Brombærmarmelade øko. · Nemlig270 g37,75 kr139,81 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Brombærmarmelade · Bilka340 g16,78 kr49,35 kr/kg
- Bellafonde brombærmarmelade 340g · Netto340 g16,95 kr49,85 kr/kg
- BROMBÆRMARMELADE · REMA 1000400 g17,95 kr44,87 kr/kg
- ØKO ÄNGLAMARK BROMBÆRMARMELADE 250 G · 365discount250 g18,00 kr72,00 kr/kg
- Brombærmarmelade · Føtex380 g30,00 kr78,95 kr/kg
- Brombærmarmelade · Bilka380 g32,00 kr84,21 kr/kg
- Brombærmarmelade · Nemlig380 g34,75 kr91,45 kr/kg
- Dgf Skovbærmarmelade · MENY34,95 kr
- D.G.F. Brombærmarmelade · MENY380 g36,95 kr97,24 kr/kg
- D.G.F Marmelade Brombær · Min Købmand380 g36,95 kr97,24 kr/kg
- D.G.F Marmelade Brombær · Spar380 g36,95 kr97,24 kr/kg
- Brombærmarmelade · Bilka320 g39,95 kr124,84 kr/kg
- Brombærmarmelade · Nemlig320 g41,95 kr131,09 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Brombærmarmelade øko hos Føtex koster 35.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Brombærmarmelade øko hos Føtex er 35.02 kr og varierer fra 26.00 kr til 46.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Brombærmarmelade øko hos Føtex i 508 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Brombærmarmelade øko været markeret som tilbud 1 dag hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 0% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Brombærmarmelade øko har været på tilbud hos Føtex i juni. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 1 dag. Brombærmarmelade øko er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 105 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex.