
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi204 kcalFedt0,5 gSukker47 gProtein0,5 g
| Energi | 853 kJ / 204 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 48 g |
| - heraf sukkerarter | 47 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 2,3%
- Kulhydrat
- 96,7%
- Protein
- 1%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Sukker, brombær, vand, geleringsmiddel (frugtpektin), surhedsregulerende middel (citronsyre), konserveringsmiddel (kaliumsorbat). Fremstillet af 37 g brombær pr. 100 g.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Brombærmarmelade · Føtex380 g30,00 kr78,95 kr/kg
- Brombærmarmelade · Bilka380 g32,00 kr84,21 kr/kg
- Brombærmarmelade · Nemlig380 g34,75 kr91,45 kr/kg
- D.G.F. Brombærmarmelade · MENY380 g36,95 kr97,24 kr/kg
- D.G.F Marmelade Brombær · Min Købmand380 g36,95 kr97,24 kr/kg
- D.G.F Marmelade Brombær · Spar380 g36,95 kr97,24 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Brombærmarmelade · Bilka340 g16,78 kr49,35 kr/kg
- Bellafonde brombærmarmelade 340g · Netto340 g16,95 kr49,85 kr/kg
- BROMBÆRMARMELADE · REMA 1000400 g17,95 kr44,87 kr/kg
- ØKO ÄNGLAMARK BROMBÆRMARMELADE 250 G · 365discount250 g18,00 kr72,00 kr/kg
- Dgf Skovbærmarmelade · MENY34,95 kr
- Brombærmarmelade øko · Bilka270 g35,00 kr129,63 kr/kg
- Brombærmarmelade øko · Føtex270 g35,95 kr133,15 kr/kg
- Brombærmarmelade øko. · Nemlig270 g37,75 kr139,81 kr/kg
- Brombærmarmelade · Bilka320 g39,95 kr124,84 kr/kg
- Brombærmarmelade · Nemlig320 g41,95 kr131,09 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
D.G.F. Brombærmarmelade hos MENY koster 36.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 459 dage. Gennemsnitsprisen for D.G.F. Brombærmarmelade hos MENY er 33.47 kr og varierer fra 19.95 kr til 36.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 459 dage har Goma registreret prisdata for D.G.F. Brombærmarmelade hos MENY i 430 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har D.G.F. Brombærmarmelade været markeret som tilbud 79 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 22% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 459 dage kan vi se følgende mønstre: D.G.F. Brombærmarmelade har været på tilbud hos MENY i januar, februar, marts, april, maj, august, september, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Der går typisk 34 dage mellem hver tilbudsperiode. D.G.F. Brombærmarmelade er ofte på tilbud (22% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 8 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.