
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi204 kcalFedt0,5 gSukker47 gProtein0,5 g
| Energi | 853 kJ / 204 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 48 g |
| - heraf sukkerarter | 47 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 2,3%
- Kulhydrat
- 96,7%
- Protein
- 1%
IngredienserVis mereVis mindre
Sukker, brombær, vand, geleringsmiddel (frugtpektin), surhedsregulerende middel (citronsyre), konserveringsmiddel (kaliumsorbat). Fremstillet af 37 g brombær pr. 100 g.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Brombærmarmelade · Føtex380 g30,00 kr78,95 kr/kg
- Brombærmarmelade · Bilka380 g32,00 kr84,21 kr/kg
- Brombærmarmelade · Nemlig380 g34,75 kr91,45 kr/kg
- D.G.F. Brombærmarmelade · MENY380 g36,95 kr97,24 kr/kg
- D.G.F Marmelade Brombær · Min Købmand380 g36,95 kr97,24 kr/kg
- D.G.F Marmelade Brombær · Spar380 g36,95 kr97,24 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Brombærmarmelade · Bilka340 g16,78 kr49,35 kr/kg
- Bellafonde brombærmarmelade 340g · Netto340 g16,95 kr49,85 kr/kg
- BROMBÆRMARMELADE · REMA 1000400 g17,95 kr44,87 kr/kg
- ØKO ÄNGLAMARK BROMBÆRMARMELADE 250 G · 365discount250 g18,00 kr72,00 kr/kg
- Dgf Skovbærmarmelade · MENY34,95 kr
- Brombærmarmelade øko · Bilka270 g35,00 kr129,63 kr/kg
- Brombærmarmelade øko · Føtex270 g35,95 kr133,15 kr/kg
- Brombærmarmelade øko. · Nemlig270 g37,75 kr139,81 kr/kg
- Brombærmarmelade · Bilka320 g39,95 kr124,84 kr/kg
- Brombærmarmelade · Nemlig320 g41,95 kr131,09 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Brombærmarmelade hos Nemlig koster 34.75 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Brombærmarmelade hos Nemlig er 32.82 kr og varierer fra 20.37 kr til 35.62 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Brombærmarmelade hos Nemlig i 373 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 80% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Brombærmarmelade været markeret som tilbud 51 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 14% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Brombærmarmelade har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 5 dage. Der går typisk 38 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 61 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.