Føtex
Tuborg
Appelsinsodavand sukkerfri
1.5 l
Tilbuddet udløber torsdag
6,67 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi2 kcalFedt0 gSukker0,5 gProtein0 g
| Energi | 8 kJ / 2 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, appelsinsaft fra koncentrat (4,3%), kuldioxid, surhedsregulerende middel (E330), sødestoffer (aspartam, acesulfamkalium), konserveringsmiddel (E202), appelsinolie, gulreodssaft, antioxidant (E300), stabilisator (E410). INDEHOLDER EN PHENYLALANINKILDE.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Squash Orange · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Tuborg Squash · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Tuborg Squash Fersken sodavand · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Tuborg Squash Appelsin Sf · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Tuborg Squash Appelsin Sukkerfri 1,5 l · Wolt Market1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- TUBORG SQUASH · REMA 10001.5 l18,00 kr12,00 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Bilka1.5 l18,00 kr12,00 kr/liter
- Tuborg Squash Appelsin Sf · MENY150 cl21,95 kr14,63 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Netto0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Bilka0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Føtex0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Squash Orange sukkerfri 2 L, Harboe · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin 0 kalorier · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin 0 kalorier · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Tuborg Squash Appelsin Sf · MENY33 cl9,95 kr30,15 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin 0 Kal. · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin 0 Kal. · MENY33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin 0 Kal. · Spar150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin 0 kalorier · Bilka1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin 0 kalorier · Føtex1.5 l20,50 kr13,67 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin 0 Kal. · MENY50 cl21,50 kr43,00 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin 0 Kal. · Min Købmand150 cl21,50 kr14,33 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin 0 kalorier · Nemlig1.5 l21,75 kr14,50 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin 0 Kal. · Spar50 cl21,95 kr43,90 kr/liter
- Faxe Kondi 0 kalorier m. appelsin 1,5 L · Wolt Market1.5 l22,50 kr15,00 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Netto3 l24,48 kr8,16 kr/liter
- Appelsinsodavand · Netto7.92 l36,00 kr4,55 kr/liter
- Faxe K. Appels 0 Kal 6P Ds · Spar198 cl42,95 kr21,69 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin 0 kalorier · Nemlig1.98 l44,20 kr22,32 kr/liter
- Faxe K. Appels 0 Kal 6P Ds · Min Købmand198 cl44,95 kr22,70 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Appelsinsodavand sukkerfri hos Føtex koster typisk 19.00 kr, men er lige nu på tilbud til 10.00 kr, hvilket giver en besparelse på 47%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Appelsinsodavand sukkerfri hos Føtex er 16.18 kr og varierer fra 10.00 kr til 20.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Appelsinsodavand sukkerfri hos Føtex i 514 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Appelsinsodavand sukkerfri været markeret som tilbud 177 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 48% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Appelsinsodavand sukkerfri har været på tilbud hos Føtex i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 6 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 12 dage mellem hver tilbudsperiode. Appelsinsodavand sukkerfri er ofte på tilbud (48% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.