
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi2 kcalFedt0 gSukker0,5 gProtein0 g
| Energi | 8 kJ / 2 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, appelsinsaft fra koncentrat (4,3%), kuldioxid, surhedsregulerende middel (E330), sødestoffer (aspartam, acesulfamkalium), konserveringsmiddel (E202), appelsinolie, gulreodssaft, antioxidant (E300), stabilisator (E410). INDEHOLDER EN PHENYLALANINKILDE.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Squash Orange · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Tuborg Squash · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Tuborg Squash Fersken sodavand · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Tuborg Squash Appelsin Sf · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Tuborg Squash Appelsin Sukkerfri 1,5 l · Wolt Market1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- TUBORG SQUASH · REMA 10001.5 l18,00 kr12,00 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Bilka1.5 l18,00 kr12,00 kr/liter
- Tuborg Squash Appelsin Sf · MENY150 cl21,95 kr14,63 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- SQUASH ORANGE · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Harbø Squash 0% Sugar · MENY50 cl4,95 kr9,90 kr/liter
- Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri · Bilka0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri · Føtex0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Appelsinsodavand · Føtex0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- SQUASH ORANGE · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- Harboe Squash 0% Sugar · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Bilka2 l8,50 kr4,25 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Føtex2 l8,50 kr4,25 kr/liter
- Harbø Squash 0% Sugar · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Squash Orange NUL sukker · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Tuborg Squash Fersken Sf · MENY330 ml9,95 kr30,15 kr/liter
- Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Appelsinsodavand · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Tuborg Squash · MENY330 g10,00 kr30,30 kr/kg
- Harboe Squash 2 L · Spar200 cl10,95 kr5,48 kr/liter
- Tuborg Squash 33 Cl. · Min Købmand33 cl11,00 kr33,33 kr/liter
- TUBORG SQUASH · REMA 100050 cl17,00 kr34,00 kr/liter
- Tuborg Squash · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Tuborg Squash Fersken Sf · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Tuborg Squash Fersken Sukkerfri 1,5 l · Wolt Market1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- Appelsinsodavand · Bilka1.5 l19,00 kr12,67 kr/liter
- Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri · Bilka1.5 l19,50 kr13,00 kr/liter
- Tuborg Squash Nrpet · MENY500 ml19,95 kr39,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Tuborg Squash Appelsin Sf hos MENY koster 21.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 459 dage. Gennemsnitsprisen for Tuborg Squash Appelsin Sf hos MENY er 17.45 kr og varierer fra 9.95 kr til 21.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 459 dage har Goma registreret prisdata for Tuborg Squash Appelsin Sf hos MENY i 334 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 73% af tiden. Ud af de 334 prisregistreringer har Tuborg Squash Appelsin Sf været markeret som tilbud 161 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 48% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 459 dage kan vi se følgende mønstre: Tuborg Squash Appelsin Sf har været på tilbud hos MENY i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 13 dage mellem hver tilbudsperiode. Tuborg Squash Appelsin Sf er ofte på tilbud (48% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 8 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY.