Føtex
Tuborg
Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri
1.5 l
Tilbuddet udløber torsdag
6,67 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi3 kcalFedt0 gSukker0 gProtein0 g
| Energi | 15 kJ / 3 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,1 g |
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, smagsforstærker (E968), kuldioxid, syre (E330), naturlig aroma, naturlig appelsin aroma, surhedsregulerende middel (E331), koncentrat (sød kartoffel og gulerod), sødestof (cyklamat, acesulfamkalium, aspartam), konserveringsmiddel (E202), stabilisator (E445), farvestof: karmin. INDEHOLDER EN PHENYLALANINKILDE.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Tuborg Squash Fersken Sf · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Tuborg Squash Fersken Sukkerfri 1,5 l · Wolt Market1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri · Bilka1.5 l19,50 kr13,00 kr/liter
- Tuborg Squash Fersken Sf · Spar150 cl20,00 kr13,33 kr/liter
- Tuborg Squash Fersken Sf · MENY150 cl21,95 kr14,63 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- SQUASH ORANGE · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Harbø Squash 0% Sugar · MENY50 cl4,95 kr9,90 kr/liter
- Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri · Bilka0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri · Føtex0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Appelsinsodavand · Føtex0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Appelsinsodavand · Netto0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- SQUASH ORANGE · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- Harboe Squash 0% Sugar · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Bilka2 l8,50 kr4,25 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Føtex2 l8,50 kr4,25 kr/liter
- Harbø Squash 0% Sugar · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Squash Orange · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Squash Orange NUL sukker · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Tuborg Squash Fersken Sf · MENY330 ml9,95 kr30,15 kr/liter
- T-SQUASH APPELSIN ORIGINAL 1,5 L PET · 365discount1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Appelsinsodavand · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Tuborg Squash · MENY330 g10,00 kr30,30 kr/kg
- Tuborg Squash 33 Cl · Spar33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Harboe Squash 2 L · Spar200 cl10,95 kr5,48 kr/liter
- Tuborg Squash 33 Cl. · Min Købmand33 cl11,00 kr33,33 kr/liter
- Tuborg Squash · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Tuborg Squash Fersken sodavand · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- TUBORG SQUASH · REMA 100050 cl17,00 kr34,00 kr/liter
- Tuborg Squash · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri hos Føtex koster typisk 20.00 kr, men er lige nu på tilbud til 10.00 kr, hvilket giver en besparelse på 50%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 6. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 513 dage. Gennemsnitsprisen for Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri hos Føtex er 16.67 kr og varierer fra 10.00 kr til 20.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 513 dage har Goma registreret prisdata for Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri hos Føtex i 511 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri været markeret som tilbud 177 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 48% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 513 dage kan vi se følgende mønstre: Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri har været på tilbud hos Føtex i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 6 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 12 dage mellem hver tilbudsperiode. Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri er ofte på tilbud (48% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.