
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi37 kcalFedt0,5 gSukker9 gProtein0,5 g
| Energi | 156 kJ / 37 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| Kulhydrat | 9 g |
| - heraf sukkerarter | 9 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 10,6%
- Kulhydrat
- 84,7%
- Protein
- 4,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, sukker, appelsinjuice fra koncentrat (3%), kulsyre, syre (citronsyre), naturlig appelsinaroma, antioxidant (ascorbinsyre), stabilisatorer (glycerolestere af fyrreharpiks), konserveringsmiddel (kaliumsorbat), farvestoffer (E 160a, E 160e).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Appelsinsodavand · Bilka0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Appelsinsodavand · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- SQUASH ORANGE · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- Squash Orange · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Tuborg Squash · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Tuborg Squash Fersken sodavand · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- TUBORG SQUASH · REMA 100050 cl17,00 kr34,00 kr/liter
- Appelsinsodavand · Bilka0.5 l17,00 kr34,00 kr/liter
- Tuborg Squash Appelsin Sf · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Appelsinsodavand · Netto0.5 l17,00 kr34,00 kr/liter
- Tuborg Squash Appelsin Sukkerfri 1,5 l · Wolt Market1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- TUBORG SQUASH · REMA 10001.5 l18,00 kr12,00 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Bilka1.5 l18,00 kr12,00 kr/liter
- Appelsinsodavand · Føtex0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Tuborg Squash Nrpet · MENY500 ml19,95 kr39,90 kr/liter
- Tuborg Squash Appelsin Sf · MENY150 cl21,95 kr14,63 kr/liter
- Tuborg Squash · Spar50 cl21,95 kr43,90 kr/liter
- Tuborg Squash · Min Købmand50 cl23,00 kr46,00 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- SQUASH ORANGE · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Harbø Squash 0% Sugar · MENY50 cl4,95 kr9,90 kr/liter
- Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri · Bilka0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri · Føtex0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Appelsinsodavand · Føtex0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Appelsinsodavand · Netto0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Harboe Squash 0% Sugar · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Bilka2 l8,50 kr4,25 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Føtex2 l8,50 kr4,25 kr/liter
- Harbø Squash 0% Sugar · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Squash Orange NUL sukker · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Tuborg Squash Fersken Sf · MENY330 ml9,95 kr30,15 kr/liter
- T-SQUASH APPELSIN ORIGINAL 1,5 L PET · 365discount1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Appelsinsodavand · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Tuborg Squash · MENY330 g10,00 kr30,30 kr/kg
- Tuborg Squash 33 Cl · Spar33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Harboe Squash 2 L · Spar200 cl10,95 kr5,48 kr/liter
- Tuborg Squash 33 Cl. · Min Købmand33 cl11,00 kr33,33 kr/liter
- Tuborg Squash · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Tuborg Squash Fersken Sf · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Tuborg Squash Fersken Sukkerfri 1,5 l · Wolt Market1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- Appelsinsodavand · Bilka1.5 l19,00 kr12,67 kr/liter
- Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri · Bilka1.5 l19,50 kr13,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Squash Orange hos Nemlig koster 8.56 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. oktober 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 362 dage. Gennemsnitsprisen for Squash Orange hos Nemlig er 8.56 kr og varierer fra 8.50 kr til 8.63 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 362 dage har Goma registreret prisdata for Squash Orange hos Nemlig i 358 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 358 prisregistreringer har Squash Orange aldrig været markeret som tilbud hos Nemlig.
Squash Orange kan købes hos Nemlig til 9 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 62 alternativer tilgængelige på tværs af 10 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.