
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi46 kcalFedt0 gSukker11,3 gProtein0 g
| Energi | 197 kJ / 46 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 11,3 g |
| - heraf sukkerarter | 11,3 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, sukker, appelsinsaft fra koncentrat (5,8%), kuldioxid, syre (citronsyre), konserveringsmiddel (E202), appelsinolier, gulerodssaft, antioxidant (ascorbinsyre), stabilisator (johannesbrødkernemel).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Appelsinsodavand · Bilka0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Appelsinsodavand · Føtex0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Appelsinsodavand · Netto0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Tuborg Squash 33 Cl · Spar33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Tuborg Squash · MENY330 g10,00 kr30,30 kr/kg
- Tuborg Squash 33 Cl. · Min Købmand33 cl11,00 kr33,33 kr/liter
- Appelsinsodavand · Netto7.92 l36,00 kr4,55 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- SQUASH ORANGE · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Harbø Squash 0% Sugar · MENY50 cl4,95 kr9,90 kr/liter
- Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri · Bilka0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri · Føtex0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- SQUASH ORANGE · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- Harboe Squash 0% Sugar · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Bilka2 l8,50 kr4,25 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Føtex2 l8,50 kr4,25 kr/liter
- Harbø Squash 0% Sugar · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Squash Orange · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Squash Orange NUL sukker · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Tuborg Squash Fersken Sf · MENY330 ml9,95 kr30,15 kr/liter
- T-SQUASH APPELSIN ORIGINAL 1,5 L PET · 365discount1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Læskedrik m. fersken-, nektarin- og litchismag sukkerfri · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Appelsinsodavand · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Harboe Squash 2 L · Spar200 cl10,95 kr5,48 kr/liter
- Tuborg Squash · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Tuborg Squash Fersken sodavand · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- TUBORG SQUASH · REMA 100050 cl17,00 kr34,00 kr/liter
- Tuborg Squash · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Tuborg Squash Fersken Sf · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Tuborg Squash Appelsin Sf · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Tuborg Squash Fersken Sukkerfri 1,5 l · Wolt Market1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- Tuborg Squash Appelsin Sukkerfri 1,5 l · Wolt Market1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Tuborg Squash 33 Cl hos Spar koster 10.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 455 dage. Gennemsnitsprisen for Tuborg Squash 33 Cl hos Spar er 10.43 kr og varierer fra 10.00 kr til 10.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 455 dage har Goma registreret prisdata for Tuborg Squash 33 Cl hos Spar i 275 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 60% af tiden. Ud af de 275 prisregistreringer har Tuborg Squash 33 Cl været markeret som tilbud 134 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 49% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 455 dage kan vi se følgende mønstre: Tuborg Squash 33 Cl har været på tilbud hos Spar i juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 161 dage. Tuborg Squash 33 Cl er ofte på tilbud (49% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 295 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar.