Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi46 kcalFedt0 gSukker11,3 gProtein0 g
| Energi | 197 kJ / 46 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 11,3 g |
| - heraf sukkerarter | 11,3 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, sukker, appelsinsaft fra koncentrat (5,8%), kuldioxid, syre (citronsyre), konserveringsmiddel (E202), appelsinolier, gulerodssaft, antioxidant (ascorbinsyre), stabilisator (JOHANNESBRØDKERNEMEL).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Appelsinsodavand · Bilka0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Appelsinsodavand · Føtex0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Tuborg Squash · MENY330 g10,00 kr30,30 kr/kg
- Tuborg Squash 33 Cl. · Min Købmand33 cl11,00 kr33,33 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- FANTA ORANGE · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- Appelsinsodavand · Bilka0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Appelsinsodavand · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- SPARKLING ORANGE · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- Fanta Orange · Bilka0.33 l5,95 kr18,03 kr/liter
- Fanta Orange · Føtex0.33 l6,50 kr19,70 kr/liter
- Harboe Squash 50 Cl · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Fanta Orange · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Fanta Orange Zero · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Fanta Dåse · MENY332 g10,00 kr30,12 kr/kg
- Fanta Orange 33 Cl · Spar33 cl10,95 kr33,18 kr/liter
- FAXE KONDI APPELSIN · 365discount1.5 l12,00 kr8,00 kr/liter
- Tuborg Squash · Løvbjerg50 cl13,99 kr27,98 kr/liter
- Fanta Orange 1/4 Pl · Løvbjerg50 cl13,99 kr27,98 kr/liter
- Fanta Orange · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Fanta orange Zero · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Appelsinbrus øko. · Nemlig0.25 l15,75 kr63,00 kr/liter
- San Pellegrino Appelsin · MENY33 cl15,95 kr48,33 kr/liter
- Aranciata (dåse) · Nemlig0.33 l15,95 kr48,33 kr/liter
- Sodavand m. appelsin, San Pellegrino · Wolt Market330 ml16,50 kr50,00 kr/liter
- Appelsinsodavand · Bilka0.5 l17,00 kr34,00 kr/liter
- Fanta Orange · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Fanta Orange No Sugar · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Appelsinsodavand hos Bilka koster 6.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 16. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 565 dage. Gennemsnitsprisen for Appelsinsodavand hos Bilka er 5.49 kr og varierer fra 3.00 kr til 6.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 565 dage har Goma registreret prisdata for Appelsinsodavand hos Bilka i 523 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 93% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Appelsinsodavand været markeret som tilbud 1 dag hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 0% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 565 dage kan vi se følgende mønstre: Appelsinsodavand har været på tilbud hos Bilka i maj. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 1 dag. Appelsinsodavand er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 154 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka.