Føtex
Fanta
Fanta Orange Zero
1.5 l
Tilbuddet udløber torsdag
6,67 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi3 kcalFedt0 gSukker0,4 gProtein0 g
| Energi | 11 kJ / 3 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0,4 g |
| - heraf sukkerarter | 0,4 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
vand, appelsinjuice fra koncentrat (4 %), kuldioxid, syrer (E300, E296), sødestoffer (natriumcyclamat, acesulfam K, sucralose) naturlig appelsinaroma med andre naturlige aromaer, antioxidant (E300), farvestof (carotener), stabilisator (E412).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Fanta Orange Zero · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Fanta orange Zero · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Fanta Orange No Sugar · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Fanta Orange Zero · Bilka1.5 l19,50 kr13,00 kr/liter
- Fanta Orange No Sugar · MENY150 cl21,95 kr14,63 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- FANTA ORANGE · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- Appelsinsodavand · Bilka0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Appelsinsodavand · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Fanta Orange · Bilka0.33 l5,95 kr18,03 kr/liter
- Appelsinsodavand · Bilka0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Fanta Orange · Føtex0.33 l6,50 kr19,70 kr/liter
- SPARKLING ORANGE · REMA 100033 cl6,95 kr21,06 kr/liter
- Harboe Squash 50 Cl · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- FANTA ORANGE · 365discount150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Fanta Orange · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Fanta Dåse · MENY332 g10,00 kr30,12 kr/kg
- Fanta Orange 33 Cl · Spar33 cl10,95 kr33,18 kr/liter
- Fanta Dåse · Min Købmand33 cl11,00 kr33,33 kr/liter
- Tuborg Squash 1,5 l · Løvbjerg1.5 l13,99 kr9,33 kr/liter
- Fanta Orange 1/4 Pl · Løvbjerg50 cl13,99 kr27,98 kr/liter
- Fanta Orange · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Appelsinbrus øko. · Nemlig0.25 l15,75 kr63,00 kr/liter
- San Pellegrino Appelsin · MENY33 cl15,95 kr48,33 kr/liter
- Aranciata (dåse) · Nemlig0.33 l15,95 kr48,33 kr/liter
- Sodavand m. appelsin, San Pellegrino · Wolt Market330 ml16,50 kr50,00 kr/liter
- Appelsinsodavand · Bilka0.5 l17,00 kr34,00 kr/liter
- Fanta Orange · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Appelsinsodavand · Netto0.5 l17,00 kr34,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Fanta Orange Zero hos Føtex koster typisk 20.00 kr, men er lige nu på tilbud til 10.00 kr, hvilket giver en besparelse på 50%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Fanta Orange Zero hos Føtex er 16.66 kr og varierer fra 10.00 kr til 20.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Fanta Orange Zero hos Føtex i 515 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Fanta Orange Zero været markeret som tilbud 176 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 48% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Fanta Orange Zero har været på tilbud hos Føtex i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 6 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 11 dage mellem hver tilbudsperiode. Fanta Orange Zero er ofte på tilbud (48% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.