
MENY
Royal Unibrew
Faxe Kondi Appelsin
150 cl
Tilbuddet udløber i dag
6,63 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi28 kcalFedt0 gSukker6,6 gProtein0 g
| Energi | 115 kJ / 28 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 6,6 g |
| - heraf sukkerarter | 6,6 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, sukker, appelsinjuice fra koncentrat (5%), kuldioxid, druesukker (1,6%), syre (E330), naturlig aroma, konserveringsmidler (E202, E211), antioxidant (E300), sødestoffer (acesulfam-K, aspartam), surhedsregulerende middel (E331), stabilisatorer (E445, E412, E415), farvestof (E160a).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Faxe Kondi Appelsin · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin · Spar150 cl21,50 kr14,33 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin · Min Købmand150 cl21,95 kr14,63 kr/liter
- Faxe Kondi m. appelsin 1,5 L · Wolt Market1.5 l22,50 kr15,00 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- FANTA ORANGE · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- Appelsinsodavand · Bilka0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Appelsinsodavand · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Fanta Orange · Bilka0.33 l5,95 kr18,03 kr/liter
- Appelsinsodavand · Bilka0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Fanta Orange · Føtex0.33 l6,50 kr19,70 kr/liter
- SPARKLING ORANGE · REMA 100033 cl6,95 kr21,06 kr/liter
- Harboe Squash 50 Cl · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- FANTA ORANGE · 365discount150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Fanta Orange · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Fanta Orange Zero · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Fanta Dåse · MENY332 g10,00 kr30,12 kr/kg
- Fanta Orange 33 Cl · Spar33 cl10,95 kr33,18 kr/liter
- Fanta Dåse · Min Købmand33 cl11,00 kr33,33 kr/liter
- Tuborg Squash 1,5 l · Løvbjerg1.5 l13,99 kr9,33 kr/liter
- Fanta Orange 1/4 Pl · Løvbjerg50 cl13,99 kr27,98 kr/liter
- Fanta Orange · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Fanta orange Zero · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Appelsinbrus øko. · Nemlig0.25 l15,75 kr63,00 kr/liter
- San Pellegrino Appelsin · MENY33 cl15,95 kr48,33 kr/liter
- Aranciata (dåse) · Nemlig0.33 l15,95 kr48,33 kr/liter
- Sodavand m. appelsin, San Pellegrino · Wolt Market330 ml16,50 kr50,00 kr/liter
- Appelsinsodavand · Bilka0.5 l17,00 kr34,00 kr/liter
- Fanta Orange · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Faxe Kondi Appelsin hos MENY koster typisk 21.95 kr, men er lige nu på tilbud til 9.95 kr, hvilket giver en besparelse på 55%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 29. oktober 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 337 dage. Gennemsnitsprisen for Faxe Kondi Appelsin hos MENY er 18.69 kr og varierer fra 9.95 kr til 58.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 337 dage har Goma registreret prisdata for Faxe Kondi Appelsin hos MENY i 179 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 53% af tiden. Ud af de 179 prisregistreringer har Faxe Kondi Appelsin været markeret som tilbud 116 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 65% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 337 dage kan vi se følgende mønstre: Faxe Kondi Appelsin har været på tilbud hos MENY i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 20 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 11 dage mellem hver tilbudsperiode. Faxe Kondi Appelsin er ofte på tilbud (65% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.