
REMA 1000
FANTA ORANGE
33 cl
Tilbuddet udløber lørdag
9,09 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi43 kcalFedt0,5 gSukker11 gProtein0,5 g
| Energi | 184 kJ / 43 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 11 g |
| - heraf sukkerarter | 11 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 8,9%
- Kulhydrat
- 87,1%
- Protein
- 4%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, sukker, appelsinjuice fra koncentrat (4,5%), kuldioxid, surhedsregulerende middel (E330, E331), naturlig appelsinaroma med andre naturlige aromaer, stabilisator (E414, E445, E412),antioxidant (E300), frugt- og vegetabilsk koncentrat (gulerod, solbær), farvestof (E160a).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- FANTA ORANGE · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- Fanta Orange · Bilka0.33 l5,95 kr18,03 kr/liter
- Fanta Orange · Føtex0.33 l6,50 kr19,70 kr/liter
- Fanta Dåse · MENY332 g10,00 kr30,12 kr/kg
- Fanta Orange 33 Cl · Spar33 cl10,95 kr33,18 kr/liter
- Fanta Dåse · Min Købmand33 cl11,00 kr33,33 kr/liter
- Fanta Orange (dåse) · Nemlig7.92 l114,50 kr14,46 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Appelsinsodavand · Bilka0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Appelsinsodavand · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Appelsinsodavand · Bilka0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- SPARKLING ORANGE · REMA 100033 cl6,95 kr21,06 kr/liter
- Harboe Squash 50 Cl · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- FANTA ORANGE · 365discount150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Fanta Orange · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Fanta Orange Zero · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Tuborg Squash 1,5 l · Løvbjerg1.5 l13,99 kr9,33 kr/liter
- Fanta Orange 1/4 Pl · Løvbjerg50 cl13,99 kr27,98 kr/liter
- Fanta Orange · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Fanta orange Zero · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Appelsinbrus øko. · Nemlig0.25 l15,75 kr63,00 kr/liter
- San Pellegrino Appelsin · MENY33 cl15,95 kr48,33 kr/liter
- Aranciata (dåse) · Nemlig0.33 l15,95 kr48,33 kr/liter
- Sodavand m. appelsin, San Pellegrino · Wolt Market330 ml16,50 kr50,00 kr/liter
- Appelsinsodavand · Bilka0.5 l17,00 kr34,00 kr/liter
- Fanta Orange · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Fanta Orange No Sugar · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Appelsinsodavand · Netto0.5 l17,00 kr34,00 kr/liter
- FANTA ORANGE · REMA 10001.98 l18,00 kr9,09 kr/liter
- FANTA · REMA 10001.5 l18,00 kr12,00 kr/liter
- Fanta Orange · Bilka1.5 l18,00 kr12,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
FANTA ORANGE hos REMA 1000 koster typisk 5.85 kr, men er lige nu på tilbud til 3.00 kr, hvilket giver en besparelse på 49%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 613 dage. Gennemsnitsprisen for FANTA ORANGE hos REMA 1000 er 4.47 kr og varierer fra 2.50 kr til 5.85 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 613 dage har Goma registreret prisdata for FANTA ORANGE hos REMA 1000 i 581 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har FANTA ORANGE været markeret som tilbud 240 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 66% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 613 dage kan vi se følgende mønstre: FANTA ORANGE har været på tilbud hos REMA 1000 i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 19 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 4 dage og forventes at slutte om 2 dage (lørdag). Der går typisk 11 dage mellem hver tilbudsperiode. FANTA ORANGE er ofte på tilbud (66% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.