
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi30 kcalFedt0 gSukker7,2 gProtein0 g
| Energi | 126 kJ / 30 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 7,2 g |
| - heraf sukkerarter | 7,2 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, sukker, appelsinjuice fra koncentrat (5%), kuldioxid, syre (E330), naturlig appelsinaroma med andre naturlige aromaer, antioxidant (E300), surhedsregulerende middel, (E331), stabilisatorer (E414, E445, E412), frugt- og vegetabilsk koncentrat (gulerod, solbær), farvestof (E160a).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- FANTA ORANGE · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- Fanta Orange · Bilka0.33 l5,95 kr18,03 kr/liter
- Fanta Orange · Føtex0.33 l6,50 kr19,70 kr/liter
- Fanta Dåse · MENY332 g10,00 kr30,12 kr/kg
- Fanta Orange 33 Cl · Spar33 cl10,95 kr33,18 kr/liter
- Fanta Dåse · Min Købmand33 cl11,00 kr33,33 kr/liter
- FANTA ORANGE · REMA 10001.98 l18,00 kr9,09 kr/liter
- Fanta Orange 6X33 Cl Ds · Min Købmand198 cl44,95 kr22,70 kr/liter
- Fanta Orange 6X33 Cl Ds · Spar198 cl44,95 kr22,70 kr/liter
- Fanta Orange 6X33 Cl Ds · MENY198 stk45,00 kr0,23 kr/stk
- Fanta Orange (dåse) · Nemlig7.92 l114,50 kr14,46 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Appelsinsodavand · Bilka0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Appelsinsodavand · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Appelsinsodavand · Bilka0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- SPARKLING ORANGE · REMA 100033 cl6,95 kr21,06 kr/liter
- Harboe Squash 50 Cl · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- FANTA ORANGE · 365discount150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Fanta Orange · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Fanta Orange Zero · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Tuborg Squash 1,5 l · Løvbjerg1.5 l13,99 kr9,33 kr/liter
- Fanta Orange 1/4 Pl · Løvbjerg50 cl13,99 kr27,98 kr/liter
- Fanta Orange · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Fanta orange Zero · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Appelsinbrus øko. · Nemlig0.25 l15,75 kr63,00 kr/liter
- San Pellegrino Appelsin · MENY33 cl15,95 kr48,33 kr/liter
- Aranciata (dåse) · Nemlig0.33 l15,95 kr48,33 kr/liter
- Sodavand m. appelsin, San Pellegrino · Wolt Market330 ml16,50 kr50,00 kr/liter
- Appelsinsodavand · Bilka0.5 l17,00 kr34,00 kr/liter
- Fanta Orange · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Fanta Orange No Sugar · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Appelsinsodavand · Netto0.5 l17,00 kr34,00 kr/liter
- FANTA · REMA 10001.5 l18,00 kr12,00 kr/liter
- Fanta Orange · Bilka1.5 l18,00 kr12,00 kr/liter
- Appelsinsodavand · Føtex0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Fanta Orange (dåse) hos Nemlig koster 114.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Fanta Orange (dåse) hos Nemlig er 94.60 kr og varierer fra 64.95 kr til 114.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Fanta Orange (dåse) hos Nemlig i 454 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Fanta Orange (dåse) været markeret som tilbud 213 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 58% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Fanta Orange (dåse) har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Der går typisk 8 dage mellem hver tilbudsperiode. Fanta Orange (dåse) er ofte på tilbud (58% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 4 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.