Føtex
Harboe
Appelsinsodavand
0.5 l
8,50 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi37 kcalFedt0,5 gSukker9 gProtein0,5 g
| Energi | 156 kJ / 37 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 9 g |
| - heraf sukkerarter | 9 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 10,6%
- Kulhydrat
- 84,7%
- Protein
- 4,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, sukker, appelsinjuice fra koncentrat (3%), kulsyre, syre (citronsyre), naturlig appelsinaroma, antioxidant (ascorbinsyre), stabilisatorer (glycerolestere af fyrreharpiks), konserveringsmiddel (kaliumsorbat), farvestoffer (E160a, E160e).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Harbø Squash · MENY500 ml4,08 kr8,16 kr/liter
- Appelsinsodavand · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Appelsinsodavand · Bilka0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harboe Squash 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Harboe Squash 50 Cl · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Squash Orange · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- TUBORG SQUASH · REMA 100050 cl17,00 kr34,00 kr/liter
- Appelsinsodavand · Bilka0.5 l17,00 kr34,00 kr/liter
- Appelsinsodavand · Føtex0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Tuborg Squash Nrpet · MENY500 ml19,95 kr39,90 kr/liter
- Tuborg Squash · Spar50 cl21,95 kr43,90 kr/liter
- Tuborg Squash · Min Købmand50 cl23,00 kr46,00 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- FANTA ORANGE · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- SPARKLING ORANGE · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- Fanta Orange · Bilka0.33 l5,95 kr18,03 kr/liter
- Appelsinsodavand · Bilka0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Fanta Orange · Føtex0.33 l6,50 kr19,70 kr/liter
- Faxe Kondi Appelsin · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Fanta Orange · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Fanta Orange Zero · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Fanta Dåse · MENY332 g10,00 kr30,12 kr/kg
- Fanta Orange 33 Cl · Spar33 cl10,95 kr33,18 kr/liter
- FAXE KONDI APPELSIN · 365discount1.5 l12,00 kr8,00 kr/liter
- Tuborg Squash · Løvbjerg50 cl13,99 kr27,98 kr/liter
- Fanta Orange 1/4 Pl · Løvbjerg50 cl13,99 kr27,98 kr/liter
- Fanta Orange · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Fanta orange Zero · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Appelsinbrus øko. · Nemlig0.25 l15,75 kr63,00 kr/liter
- San Pellegrino Appelsin · MENY33 cl15,95 kr48,33 kr/liter
- Aranciata (dåse) · Nemlig0.33 l15,95 kr48,33 kr/liter
- Sodavand m. appelsin, San Pellegrino · Wolt Market330 ml16,50 kr50,00 kr/liter
- Fanta Orange · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Fanta Orange No Sugar · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- FANTA ORANGE · REMA 10001.98 l18,00 kr9,09 kr/liter
- FANTA · REMA 10001.5 l18,00 kr12,00 kr/liter
- Fanta Orange · Bilka1.5 l18,00 kr12,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Appelsinsodavand hos Føtex koster 4.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Appelsinsodavand hos Føtex er 4.20 kr og varierer fra 2.50 kr til 4.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Appelsinsodavand hos Føtex i 513 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Appelsinsodavand været markeret som tilbud 7 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 2% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Appelsinsodavand har været på tilbud hos Føtex i juli. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Appelsinsodavand er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 71 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex.