Føtex
Aabybro Mejeri
Gammeldags kærnet smør m. sydesalt
200 g
239,75 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi710 kcalFedt79,8 gSukker0,6 gProtein0,5 g
| Energi | 2.971 kJ / 710 kcal |
|---|---|
| Fedt | 79,8 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 50,9 g |
| Kulhydrat | 0,6 g |
| - heraf sukkerarter | 0,6 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 2,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 99,4%
- Kulhydrat
- 0,3%
- Protein
- 0,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Past. PISKEFLØDE, vand, MÆLKESYREKULTUR, 2% sydesalt, salt.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Gammeldags kærnet smør m. sydesalt · Føtex200 g47,95 kr239,75 kr/kg
- Gammeldags kærnet smør m. sydesalt · Bilka200 g47,95 kr239,75 kr/kg
- Aabybro Smør Sydesalt · Spar200 g49,95 kr249,75 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Fp Smør · Min Købmand200 g7,95 kr39,75 kr/kg
- Saltet smør · Netto200 g7,95 kr39,75 kr/kg
- Fp Smør · Spar200 g7,95 kr39,75 kr/kg
- SMØR · REMA 1000200 g7,96 kr39,80 kr/kg
- Fp Smør · MENY7,96 kr
- Smør (saltet) · Nemlig200 g7,96 kr39,80 kr/kg
- Saltet smør · Bilka200 g9,95 kr49,75 kr/kg
- SMØR · REMA 1000200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Saltet smør · Føtex200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Smør øko. · Nemlig200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- LURPAK SMØR · REMA 1000200 g15,00 kr75,00 kr/kg
- LURPAK SMØR · Brugsen200 g15,00 kr75,00 kr/kg
- Smør saltet, First Price · Wolt Market200 g15,95 kr79,75 kr/kg
- Smør (saltet) · Nemlig200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- Saltet smør · Netto200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- ØKO THISE SMØR 200 G · Kvickly200 g20,00 kr100,00 kr/kg
- ØKO THISE SMØR 200 G · SuperBrugsen200 g20,00 kr100,00 kr/kg
- Saltet smør · Bilka200 g21,95 kr109,75 kr/kg
- ØKO THISE SMØR · 365discount200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Gb/øg Saltet Smør Øko · Spar200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Gb/øg Usaltet Smør Øko · Spar200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Smør øko · Bilka200 g22,95 kr114,75 kr/kg
- Smør øko · Føtex200 g24,95 kr124,75 kr/kg
- Smør (usaltet) øko. · Nemlig200 g25,00 kr125,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Gammeldags kærnet smør m. sydesalt hos Føtex koster 47.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 24. marts 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 191 dage. Gennemsnitsprisen for Gammeldags kærnet smør m. sydesalt hos Føtex er 47.95 kr og varierer fra 47.95 kr til 47.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 191 dage har Goma registreret prisdata for Gammeldags kærnet smør m. sydesalt hos Føtex i 191 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 191 prisregistreringer har Gammeldags kærnet smør m. sydesalt aldrig været markeret som tilbud hos Føtex.
Gammeldags kærnet smør m. sydesalt kan købes hos Føtex til 48 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 53 alternativer tilgængelige på tværs af 13 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.