
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi2.971 kJFedt79,8 gSukker0,6 gProtein0,5 g
| Energi | 2.971 kJ |
|---|---|
| Fedt | 79,8 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 50,9 g |
| Kulhydrat | 0,6 g |
| - heraf sukkerarter | 0,6 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 2,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 99,4%
- Kulhydrat
- 0,3%
- Protein
- 0,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Past. PISKEFLØDE, vand, MÆLKESYREKULTUR, 2% sydesalt, salt.
Allergener
Mælk
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Gammeldags kærnet smør m. sydesalt · Bilka200 g47,95 kr239,75 kr/kg
- Gammeldags kærnet smør m. sydesalt · Føtex200 g47,95 kr239,75 kr/kg
- Aabybro Smør Sydesalt · Spar200 g49,95 kr249,75 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Fp Smør · Min Købmand200 g7,95 kr39,75 kr/kg
- Saltet smør · Netto200 g7,95 kr39,75 kr/kg
- Fp Smør · Spar200 g7,95 kr39,75 kr/kg
- SMØR · REMA 1000200 g7,96 kr39,80 kr/kg
- Fp Smør · MENY7,96 kr
- Smør (saltet) · Nemlig200 g7,96 kr39,80 kr/kg
- Saltet smør · Bilka200 g9,95 kr49,75 kr/kg
- SMØR · REMA 1000200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Saltet smør · Føtex200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Smør øko. · Nemlig200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- LURPAK SMØR · REMA 1000200 g15,00 kr75,00 kr/kg
- LURPAK SMØR · Brugsen200 g15,00 kr75,00 kr/kg
- Smør saltet, First Price · Wolt Market200 g15,95 kr79,75 kr/kg
- Smør (saltet) · Nemlig200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- Saltet smør · Netto200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- ØKO THISE SMØR 200 G · Kvickly200 g20,00 kr100,00 kr/kg
- ØKO THISE SMØR 200 G · SuperBrugsen200 g20,00 kr100,00 kr/kg
- Saltet smør · Bilka200 g21,95 kr109,75 kr/kg
- ØKO THISE SMØR · 365discount200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Gb/øg Saltet Smør Øko · Spar200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Gb/øg Usaltet Smør Øko · Spar200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Smør øko · Bilka200 g22,95 kr114,75 kr/kg
- Smør øko · Føtex200 g24,95 kr124,75 kr/kg
- Smør (usaltet) øko. · Nemlig200 g25,00 kr125,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Aabybro Smør Sydesalt hos Spar koster 49.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. september 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 1 dag. Gennemsnitsprisen for Aabybro Smør Sydesalt hos Spar er 49.95 kr og varierer fra 49.95 kr til 49.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 1 dag har Goma registreret prisdata for Aabybro Smør Sydesalt hos Spar i 1 dag i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden.
Aabybro Smør Sydesalt kan købes hos Spar til 50 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 53 alternativer tilgængelige på tværs af 13 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.