Føtex
Ørbæk Bryggeri
Fynsk Fri 0,5 % alkoholfri øko
0.5 l
45,90 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi23 kcalFedt0 gSukker2 gProtein0,2 g
| Energi | 95 kJ / 23 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 5 g |
| - heraf sukkerarter | 2 g |
| Protein | 0,2 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 96,2%
- Protein
- 3,8%
IngredienserVis mereVis mindre
vand, BYGMALT*, HVEDEMALT*, hyldeblomstekstrakt*, sukker*, humle* , gær, naturlig humlearoma. *=økologisk
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- ØKO ØB FYNSK FRI 50 CL FL 0,5% · Kvickly50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- ØKO ØB FYNSK FRI 50 CL FL 0,5% · SuperBrugsen50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- Fynsk Fri 0,5 % alkoholfri øko · Føtex0.5 l22,95 kr45,90 kr/liter
- Fynsk Fri 0,5 % alkoholfri øko · Bilka0.5 l22,95 kr45,90 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- AhornBryg 0,5% alkoholfri · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Ahornbryg · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- CORONA CERO 33 CL FL 0% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- CORONA CERO 33 CL FL 0% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- Cero 0,0% · Netto0.33 l13,00 kr39,39 kr/liter
- Hoppy Lager øko. (0,5%) (dåse) · Nemlig0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- AHORNBRYG 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- Estrella Damm 0,0% · Nemlig0.33 l16,75 kr50,76 kr/liter
- Cero 0,0% · Bilka0.33 l17,25 kr52,27 kr/liter
- Cero 0,0% · Føtex0.33 l17,25 kr52,27 kr/liter
- Ahornbryg · Føtex0.5 l17,50 kr35,00 kr/liter
- AhornBryg · Nemlig0.5 l17,50 kr35,00 kr/liter
- BROOKLYN SPECIAL EFFECTS 50 CL DS 0,4% · Kvickly250 cl18,00 kr7,20 kr/liter
- BROOKLYN SPECIAL EFFECTS 50 CL DS 0,4% · SuperBrugsen250 cl18,00 kr7,20 kr/liter
- AhornBryg 0,5% alkoholfri · Føtex0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Ahornbryg (0,5%) · Nemlig0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Corona Cero 0,0 · MENY330 ml18,95 kr57,42 kr/liter
- Special Effects Hoppy Lager alkoholfri · Netto0.5 l20,00 kr40,00 kr/liter
- Skovlyst Ahornbryg Alk.fri · MENY50 cl23,95 kr47,90 kr/liter
- Special Effects Hoppy Lager alkoholfri · Bilka0.5 l24,00 kr48,00 kr/liter
- Special Effects Hoppy Lager alkoholfri · Føtex0.5 l24,00 kr48,00 kr/liter
- Brooklyn Special Effects 0,4% · Nemlig0.5 l25,25 kr50,50 kr/liter
- Implosion Lager 0,3% 33cl · Spar33 cl27,95 kr84,70 kr/liter
- Brooklyn Special Effects Hoppy Lager 0,4% (dåse) · Wolt Market500 ml27,95 kr55,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Fynsk Fri 0,5 % alkoholfri øko hos Føtex koster 22.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. februar 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 239 dage. Gennemsnitsprisen for Fynsk Fri 0,5 % alkoholfri øko hos Føtex er 22.51 kr og varierer fra 20.00 kr til 22.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 239 dage har Goma registreret prisdata for Fynsk Fri 0,5 % alkoholfri øko hos Føtex i 239 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 239 prisregistreringer har Fynsk Fri 0,5 % alkoholfri øko aldrig været markeret som tilbud hos Føtex.
Fynsk Fri 0,5 % alkoholfri øko kan købes hos Føtex til 23 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 35 alternativer tilgængelige på tværs af 11 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.