Føtex
Corona
Cero 0,0%
0.33 l
52,27 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi17 kcalFedt0 gSukker0,7 gProtein0,4 g
| Energi | 71 kJ / 17 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 3,9 g |
| - heraf sukkerarter | 0,7 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 90,7%
- Protein
- 9,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, majs, sukker, humle, naturlige aromaer.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- CORONA CERO 33 CL FL 0% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- CORONA CERO 33 CL FL 0% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- Cero 0,0% · Netto0.33 l13,00 kr39,39 kr/liter
- Cero 0,0% · Føtex0.33 l17,25 kr52,27 kr/liter
- Cero 0,0% · Bilka0.33 l17,25 kr52,27 kr/liter
- Corona Cero 0,0 · MENY330 ml18,95 kr57,42 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Ahornbryg · Lidl50 cl10,00 kr20,00 kr/liter
- AhornBryg 0,5% alkoholfri · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Ahornbryg · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Hoppy Lager øko. (0,5%) (dåse) · Nemlig0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- AHORNBRYG 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- Estrella Damm 0,0% · Nemlig0.33 l16,75 kr50,76 kr/liter
- Ahornbryg · Føtex0.5 l17,50 kr35,00 kr/liter
- AhornBryg · Nemlig0.5 l17,50 kr35,00 kr/liter
- ØKO ØB FYNSK FRI 50 CL FL 0,5% · Kvickly50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- BROOKLYN SPECIAL EFFECTS 50 CL DS 0,4% · Kvickly250 cl18,00 kr7,20 kr/liter
- ØKO ØB FYNSK FRI 50 CL FL 0,5% · SuperBrugsen50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- BROOKLYN SPECIAL EFFECTS 50 CL DS 0,4% · SuperBrugsen250 cl18,00 kr7,20 kr/liter
- AhornBryg 0,5% alkoholfri · Føtex0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Ahornbryg (0,5%) · Nemlig0.5 l18,50 kr37,00 kr/liter
- Special Effects Hoppy Lager alkoholfri · Netto0.5 l20,00 kr40,00 kr/liter
- Fynsk Fri 0,5 % alkoholfri øko · Bilka0.5 l22,95 kr45,90 kr/liter
- Fynsk Fri 0,5 % alkoholfri øko · Føtex0.5 l22,95 kr45,90 kr/liter
- Skovlyst Ahornbryg Alk.fri · MENY50 cl23,95 kr47,90 kr/liter
- Special Effects Hoppy Lager alkoholfri · Bilka0.5 l24,00 kr48,00 kr/liter
- Special Effects Hoppy Lager alkoholfri · Føtex0.5 l24,00 kr48,00 kr/liter
- Brooklyn Special Effects · MENY500 g24,95 kr49,90 kr/kg
- Brooklyn Special Effects 0,4% · Nemlig0.5 l25,25 kr50,50 kr/liter
- Implosion Lager 0,3% 33cl · Spar33 cl27,95 kr84,70 kr/liter
- Brooklyn Special Effects Hoppy Lager 0,4% (dåse) · Wolt Market500 ml27,95 kr55,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Cero 0,0% hos Føtex koster 17.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Cero 0,0% hos Føtex er 15.40 kr og varierer fra 9.00 kr til 17.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Cero 0,0% hos Føtex i 511 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Cero 0,0% været markeret som tilbud 20 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 5% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Cero 0,0% har været på tilbud hos Føtex i maj, september og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 212 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 141 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.