Føtex
Château Tanunda
Grand Barossa Shiraz
37.5 cl
237,33 kr/liter
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
SULFITTER, SVOVLDIOXID
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Grand Barossa Shiraz · Føtex37.5 cl89,00 kr237,33 kr/liter
- Grand Barossa Shiraz · Bilka37.5 cl89,00 kr237,33 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- AUSSIE RULES 13,5% · REMA 100075 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- Cabernet Shiraz · Bilka75 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- Cabernet Shiraz · Netto75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Nugan Estate Third Shiraz · Spar75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- FAULKNER & ARCHER 12,5% · REMA 100075 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- Shiraz · Føtex75 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- PEPPERBOX SHIRAZ AU 75 CL 13,5% · Kvickly75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- PEPPERBOX SHIRAZ AU 75 CL 13,5% · SuperBrugsen75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- Aus Shiraz Reserve · Spar75 cl72,95 kr97,27 kr/liter
- Aus Shiraz Reserve · MENY75 cl74,95 kr99,93 kr/liter
- *aus Shiraz Reserve 13,5% · Min Købmand75 cl74,95 kr99,93 kr/liter
- Nugan Estate Third Shiraz · MENY75 cl79,95 kr106,60 kr/liter
- Reserve Collection Cabernet Shiraz · Bilka75 cl79,97 kr106,63 kr/liter
- Syrah · Føtex75 cl81,70 kr108,93 kr/liter
- Grand Barossa Shiraz · Bilka75 cl85,00 kr113,33 kr/liter
- Grand Barossa Shiraz · Føtex75 cl85,00 kr113,33 kr/liter
- PETER LEHMANN BAROSSAN SHIRAZ 75CL 14% · Kvickly75 cl99,00 kr132,00 kr/liter
- PETER LEHMANN BAROSSAN SHIRAZ 75CL 14% · SuperBrugsen75 cl99,00 kr132,00 kr/liter
- Bright & Bold Shiraz 14% · MENY75 cl99,95 kr133,27 kr/liter
- Shiraz · Bilka75 cl100,54 kr134,05 kr/liter
- Maison Castel Syrah · Nemlig0.75 l124,95 kr166,60 kr/liter
- Aus Shiraz Reserve 14% · MENY300 cl129,95 kr43,32 kr/liter
- Outback Shiraz 13,5% · Spar300 cl145,00 kr48,33 kr/liter
- Outback Shiraz 13,5% · MENY300 cl149,95 kr49,98 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Grand Barossa Shiraz hos Føtex koster 89.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juni 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 121 dage. Gennemsnitsprisen for Grand Barossa Shiraz hos Føtex er 88.72 kr og varierer fra 55.20 kr til 89.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 121 dage har Goma registreret prisdata for Grand Barossa Shiraz hos Føtex i 122 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 122 prisregistreringer har Grand Barossa Shiraz været markeret som tilbud 1 dag hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 1% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 121 dage kan vi se følgende mønstre: Grand Barossa Shiraz har været på tilbud hos Føtex i juli. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 1 dag. Grand Barossa Shiraz er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 62 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex.