
MENY
De Bortoli Wines Europe Nv Eu
Aus Shiraz Reserve 14%
300 cl
Tilbuddet udløber i dag
43,32 kr/liter
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Aus Shiraz Reserve 14% · MENY300 cl129,95 kr43,32 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- AUSSIE RULES 13,5% · REMA 100075 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- Cabernet Shiraz · Bilka75 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- YELLOW TAIL SHIRAZ AU 75 CL 13,5% · 365discount0.75 l40,00 kr53,33 kr/liter
- Cabernet Shiraz · Netto75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Nugan Estate Third Shiraz · Spar75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- FAULKNER & ARCHER 12,5% · REMA 100075 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- Shiraz · Føtex75 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- PEPPERBOX SHIRAZ AU 75 CL 13,5% · Kvickly75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- PEPPERBOX SHIRAZ AU 75 CL 13,5% · SuperBrugsen75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- Aus Shiraz Reserve · Spar75 cl72,95 kr97,27 kr/liter
- Aus Shiraz Reserve · MENY75 cl74,95 kr99,93 kr/liter
- *aus Shiraz Reserve 13,5% · Min Købmand75 cl74,95 kr99,93 kr/liter
- Nugan Estate Third Shiraz · MENY75 cl79,95 kr106,60 kr/liter
- Reserve Collection Cabernet Shiraz · Bilka75 cl79,97 kr106,63 kr/liter
- Syrah · Føtex75 cl81,70 kr108,93 kr/liter
- Grand Barossa Shiraz · Bilka75 cl85,00 kr113,33 kr/liter
- Grand Barossa Shiraz · Føtex75 cl85,00 kr113,33 kr/liter
- Grand Barossa Shiraz · Bilka37.5 cl89,00 kr237,33 kr/liter
- Grand Barossa Shiraz · Føtex37.5 cl89,00 kr237,33 kr/liter
- PETER LEHMANN BAROSSAN SHIRAZ 75CL 14% · Kvickly75 cl99,00 kr132,00 kr/liter
- PETER LEHMANN BAROSSAN SHIRAZ 75CL 14% · SuperBrugsen75 cl99,00 kr132,00 kr/liter
- Bright & Bold Shiraz 14% · MENY75 cl99,95 kr133,27 kr/liter
- Shiraz · Bilka75 cl100,54 kr134,05 kr/liter
- Maison Castel Syrah · Nemlig0.75 l124,95 kr166,60 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Aus Shiraz Reserve 14% hos MENY koster typisk 165.95 kr, men er lige nu på tilbud til 129.95 kr, hvilket giver en besparelse på 22%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 20. august 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 407 dage. Gennemsnitsprisen for Aus Shiraz Reserve 14% hos MENY er 157.16 kr og varierer fra 129.95 kr til 165.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 407 dage har Goma registreret prisdata for Aus Shiraz Reserve 14% hos MENY i 217 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 53% af tiden. Ud af de 217 prisregistreringer har Aus Shiraz Reserve 14% været markeret som tilbud 44 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 20% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 407 dage kan vi se følgende mønstre: Aus Shiraz Reserve 14% har været på tilbud hos MENY i januar, februar, marts, maj, august, september, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 47 dage mellem hver tilbudsperiode. Aus Shiraz Reserve 14% er ofte på tilbud (20% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.