Føtex
Yakult
Mælkesyrebakterie-shot
390 ml
103,03 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi66 kcalFedt0 gSukker14 gProtein1,3 g
| Energi | 176 kJ / 66 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 15 g |
| - heraf sukkerarter | 14 g |
| Protein | 1,3 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 92%
- Protein
- 8%
IngredienserVis mereVis mindre
vand, rekonstitueret SKUMMETMÆLK (41%), glukose-fruktose sirup, sukker, maltodextrin, aromaer, L. casei Shirota
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Mælkesyrebakterie-shot · Føtex390 ml40,18 kr103,03 kr/liter
- Mælkesyrebakterie-shot · Bilka390 ml40,18 kr103,03 kr/liter
- Drikkeyoghurt original 6 x 65 ml, Yakult · Wolt Market390 ml46,50 kr119,23 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- ACTIMEL JORDBÆR 4X100 G · Brugsen400 g10,00 kr25,00 kr/kg
- Drikkeyoghurt m. jordbær 1,5%, Actimel · Wolt Market400 g10,00 kr25,00 kr/kg
- Drikkeyoghurt m. blandede frugter 1.5 % fedt · Bilka400 g23,95 kr59,87 kr/kg
- Drikkeyoghurt m. blandede frugter 1.5 % fedt · Føtex400 g23,95 kr59,87 kr/kg
- Drikkeyoghurt m. multifrugt · Nemlig400 g23,95 kr59,87 kr/kg
- Drikkeyoghurt m. jordbær · Nemlig400 g23,95 kr59,87 kr/kg
- Drikkeyoghurt m. jordbær · Nemlig400 g23,95 kr59,87 kr/kg
- Actimel Jordbær 4X100 G · Spar400 g25,95 kr64,88 kr/kg
- Actimel Jordbær 4X100 G · Min Købmand400 g26,50 kr66,25 kr/kg
- Actimel Jordbær 4 X 100 G · MENY400 g26,95 kr67,38 kr/kg
- Actimel Multifrugt 4x100g · MENY400 g27,95 kr69,88 kr/kg
- Yakult · Nemlig0.39 l42,25 kr108,33 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Mælkesyrebakterie-shot hos Føtex koster 40.18 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Mælkesyrebakterie-shot hos Føtex er 40.11 kr og varierer fra 39.95 kr til 40.18 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Mælkesyrebakterie-shot hos Føtex i 513 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Mælkesyrebakterie-shot aldrig været markeret som tilbud hos Føtex.
Mælkesyrebakterie-shot kan købes hos Føtex til 40 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 14 alternativer tilgængelige på tværs af 8 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.