Wolt Market
Danone
Drikkeyoghurt m. jordbær 1,5%, Actimel
400 g
59,88 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi76 kcalFedt1,5 gProtein2,8 gKulhydrat12 g
| Energi | 323 kJ / 76 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,5 g |
| Kulhydrat | 12 g |
| Protein | 2,8 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 18,6%
- Kulhydrat
- 66%
- Protein
- 15,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Pasteuriseret MÆLK, sukker, jordbær 2,1 %, glukose, modificeret tapiokastivelse (E1414), arom, yoghurtkultur, L. Casei Danone-kultur (Lactobacillus paracasei subsp. paracasei (DN-114 001/CNCM I-1518)), farvestof (antocyaniner), surhedsreglerande middel (natriumcitrat (E331)), vitaminer (vitamin B6, vitamin D).
Allergener
Mælk
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- ACTIMEL JORDBÆR 4X100 G · Brugsen400 g10,00 kr25,00 kr/kg
- Drikkeyoghurt m. jordbær 1,5%, Actimel · Wolt Market400 g23,95 kr59,87 kr/kg
- ACTIMEL · REMA 1000400 g23,95 kr59,87 kr/kg
- ACTIMEL KIDS · REMA 1000400 g23,95 kr59,87 kr/kg
- Drikkeyoghurt m. jordbær · Nemlig400 g23,95 kr59,87 kr/kg
- Drikkeyoghurt m. jordbær · Nemlig400 g23,95 kr59,87 kr/kg
- Actimel Jordbær 4X100 G · Spar400 g25,95 kr64,88 kr/kg
- Actimel Jordbær 4X100 G · Min Købmand400 g26,50 kr66,25 kr/kg
- Actimel Jordbær 4 X 100 G · MENY400 g26,95 kr67,38 kr/kg
- Actimel Jordbær-Ban 4X100g · MENY400 g27,95 kr69,88 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- ACTIMEL MULTIFRUGT · 365discount800 g19,00 kr23,75 kr/kg
- Drikkeyoghurt m. blandede frugter 1.5 % fedt · Bilka400 g23,95 kr59,87 kr/kg
- Drikkeyoghurt m. blandede frugter 1.5 % fedt · Føtex400 g23,95 kr59,87 kr/kg
- Drikkeyoghurt m. multifrugt · Nemlig400 g23,95 kr59,87 kr/kg
- Actimel Multifrugt 4x100g · MENY400 g27,95 kr69,88 kr/kg
- Mælkesyrebakterie-shot · Bilka390 ml40,18 kr103,03 kr/liter
- Mælkesyrebakterie-shot · Føtex390 ml40,18 kr103,03 kr/liter
- Yakult · Nemlig0.39 l42,25 kr108,33 kr/liter
- Drikkeyoghurt original 6 x 65 ml, Yakult · Wolt Market390 ml46,50 kr119,23 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Drikkeyoghurt m. jordbær 1,5%, Actimel hos Wolt Market koster 23.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 28. april 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 157 dage. Gennemsnitsprisen for Drikkeyoghurt m. jordbær 1,5%, Actimel hos Wolt Market er 22.05 kr og varierer fra 10.00 kr til 23.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 157 dage har Goma registreret prisdata for Drikkeyoghurt m. jordbær 1,5%, Actimel hos Wolt Market i 153 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 153 prisregistreringer har Drikkeyoghurt m. jordbær 1,5%, Actimel været markeret som tilbud 22 dage hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen er på tilbud 14% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 157 dage kan vi se følgende mønstre: Drikkeyoghurt m. jordbær 1,5%, Actimel har været på tilbud hos Wolt Market i juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 4 dage. Der går typisk 16 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 2 dage siden varen sidst var på tilbud hos Wolt Market, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.