Wolt Market
Yakult
Drikkeyoghurt original 6 x 65 ml, Yakult
390 ml
119,23 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi66 kcalFedt0 gSukker14 gProtein1,3 g
| Energi | 280 kJ / 66 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 15 g |
| - heraf sukkerarter | 14 g |
| Protein | 1,3 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 92%
- Protein
- 8%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: vand, rekonstitueret SKUMMETMÆLK (41%), glukose-fruktose sirup, sukker, maltodextrin, aromaer, L. casei Shirota
Allergener
Mælk
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Mælkesyrebakterie-shot · Bilka390 ml40,18 kr103,03 kr/liter
- Mælkesyrebakterie-shot · Føtex390 ml40,18 kr103,03 kr/liter
- Drikkeyoghurt original 6 x 65 ml, Yakult · Wolt Market390 ml46,50 kr119,23 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- ACTIMEL JORDBÆR 4X100 G · Brugsen400 g10,00 kr25,00 kr/kg
- Drikkeyoghurt m. jordbær 1,5%, Actimel · Wolt Market400 g10,00 kr25,00 kr/kg
- ACTIMEL · REMA 1000400 g23,95 kr59,87 kr/kg
- Drikkeyoghurt m. blandede frugter 1.5 % fedt · Bilka400 g23,95 kr59,87 kr/kg
- Drikkeyoghurt m. blandede frugter 1.5 % fedt · Føtex400 g23,95 kr59,87 kr/kg
- Drikkeyoghurt m. multifrugt · Nemlig400 g23,95 kr59,87 kr/kg
- Drikkeyoghurt m. jordbær · Nemlig400 g23,95 kr59,87 kr/kg
- Drikkeyoghurt m. jordbær · Nemlig400 g23,95 kr59,87 kr/kg
- Actimel Jordbær 4X100 G · Spar400 g25,95 kr64,88 kr/kg
- Actimel Jordbær 4X100 G · Min Købmand400 g26,50 kr66,25 kr/kg
- Actimel Jordbær 4 X 100 G · MENY400 g26,95 kr67,38 kr/kg
- Actimel Multifrugt 4x100g · MENY400 g27,95 kr69,88 kr/kg
- Yakult · Nemlig0.39 l42,25 kr108,33 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Drikkeyoghurt original 6 x 65 ml, Yakult hos Wolt Market koster 46.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 28. april 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 156 dage. Gennemsnitsprisen for Drikkeyoghurt original 6 x 65 ml, Yakult hos Wolt Market er 45.24 kr og varierer fra 43.50 kr til 46.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 156 dage har Goma registreret prisdata for Drikkeyoghurt original 6 x 65 ml, Yakult hos Wolt Market i 152 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 152 prisregistreringer har Drikkeyoghurt original 6 x 65 ml, Yakult aldrig været markeret som tilbud hos Wolt Market.
Drikkeyoghurt original 6 x 65 ml, Yakult kan købes hos Wolt Market til 47 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 15 alternativer tilgængelige på tværs af 9 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.